Hayat Funda Kılıç "hoppa" ile Türkvizyonda

Funda Kılıç "hoppa" ile Türkvizyon'da

Türkiye'yi "Hoppa" şarkısıyla Funda Kılıç'ın temsil ettiği yarışma Tataristan'ın başkenti Kazan'da başladı.

Haber Merkezi AA

Tataristan Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'da bu yıl ikincisi düzenlenen Türk Dünyası Şarkı Yarışması "Türkvizyon" başladı.

İlki geçen yıl Eskişehir'de düzenlenen yarışmanın ikincisi 2014 Türk Dünyası Kültür Başkenti Kazan'ın "Tatneft-Arena" buz hokeyi sarayında gerçekleştirildi.

Türk Müzik Birliği (TMB) TV projesi olan yarışmada Türkiye'yi, Belçika'da yaşayan Funda Kılıç temsil etti. Yarı finalde 25 ülke ve topluluktan katılan sanatçılar, 12 kişinin yer alacağı final için performanslarını sergiledi. Jüriden en yüksek puanı Tataristan'ı temsil eden Aydar Süleyman aldı. Türkiye'yi temsil eden Funda Kılıç ise ikinci olarak finale yükseldi. 21 Kasım'da yine aynı salonda finalde mücadele etmeye hak kazanan diğer 10 ülke de "Türkmenistan, Bosna Hersek, Özbekistan, Kırım, İran, Makedonya, Kırgızistan, Rusya, Başkurtistan Cumhuriyeti ve Kazakistan" oldu.

Funda Kılıç, yaptığı açıklamada, kendilerini destekleyen herkese teşekkür etti. Kılıç, "İnşallah finalde birinci oluruz. Kazan seyircisi beni ilk kez görmelerine rağmen çok büyük destek verdi" dedi.

TMB TV, TAT Medya ve TÜRKSOY'un ortaklığıyla düzenlenen organizasyon, Türk dili konuşan ülkelerin ses sanatçılarını bir araya getirmek, dostane ilişkilerin korunması, pekiştirilmesi ve söz konusu ülkelerin ortak müzik kültürünü, dilini, sanatını, gelenek ve göreneklerini dünya kamuoyuyla paylaşmasına vesile olmayı amaçlıyor.

En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı
Gündem

Eski ÖSYM Başkanı Demir'in ifadesi ortaya çıktı

ÖSYM’ye yönelik FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir’in ifadesi ortaya çıktı. FETÖ üyesi olmadığını belirten Demir, kendi döneminde soru sızdırıldığı iddiasını da reddederek, "Hiçbir sınavın sorusu sızdırılmamıştır. En üst düzeyde önlemleri bir başkan olarak aldım. Bu sınav sorularının sızdırıldığına dair de somut bir delil mevcut değildir" dedi.
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.