|
Hayat

Gökhan Özoğuz Yılmaz Özdil'in kitabına isyan etti: Sayfalar altın mı?

Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili yazdığı kitaplardan elde ettiği gelirle gündeme gelen Yılmaz Özdil'e bir eleştiride sanatçı Gökhan Özoğuzdan geldi. Sanatçı Özoğuz, sosyal medya hesabından 2 bin 500 liralık kitap için "2 bin 500 TL'ye kitap mı? Yok artık ne o sayfalar altın mı?" dedi.

Yeni Şafak
Yeni Şafak
11:02 . 23/01/2019 Çarşamba
Yeni Şafak
Yılmaz Özdil tarafından yazılan Mustafa Kemal isimli kitabın satışı 2 bin 500 liradan yapılıyor.

Yılmaz Özdil tarafından yazılan Mustafa Kemal isimli kitabın satışı 2 bin 500 liradan yapılıyor.

Yılmaz Özdil'in 1881 adet basılarak 2 bin 500 liradan satışa sunulan kitabı için eleştiriler çığ gibi büyümeye devam ediyor. Sosyal medyada bir çok kullanıcı tarafından ağır eleştirilen Yılmaz Özdil'e ünlü isimler de tepki gösterdi.

Athena grubunun solisti Gökhan Özoğuz, Twitter hesabından Yılmaz Özdil'i eleştirdi. Özoğuz, "2500 tl ye kitap mı? Yok artık ne o sayfalar altın mı?" diyerek tepkisini gösterdi.

Gökhan Özoğuz'un eleştirisi:
  • "2500 TL ye kitap mı? Yok artık ne o sayfalar altın mı? Yoo. Hmm ne peki özel seri hmmm bari Atatürk ile alakalı olmasaydı. Atatürk duysaydı önce kendi şiddetle karşı çıkardı. İdeolojisine ters bir durum. Ne tezat Ne abes!"
  • "Ben kendimce fikrimi hep söyleyeceğim. Taraf anlayışım körü körüne olmadığından doğru tınlayanı söyleyeceğim. Şimdi de başka troller coştu Çok mu önemli? Yoo yoklar ki önemli olsunlar sadece kim olduğunuzu hepimiz biliyoruz demek için bir göz kırpmak istedim."
  • "Bu arada kitap ilk çıktığında seve seve aldım tabi ki fakat bu 2500 TL ye özel seri Atatürk kitabı hareketini yanlış bulduğumu söyleyebilmeliyim öyle değil mi? Her şeye rağmen Kırmızı kedi yayınevi severek takip ettiğim bir kapı."

Atatürk sevgisini istismar ediyor

eleştirilere tahammül edemeyip sanatçı Gökhan Özoğuz'a köşe yazsında şöyle yanıt verdi:

  • "Bu koleksiyon kitabı, elektrik faturası değil. Doğal gaz faturası değil. Ödemek zorunda değilsin. Almaya mecbur değilsin. Mustafa Kemal'i okumak istiyorsan, aynı içerikteki Mustafa Kemal kitabı zaten her bütçeye uygun fiyatıyla var, özellikle internet üzerinden etiket mümkün."
#Yılmaz Özdil
#Kitap
#Sanatçı
4 yıl önce
default-profile-img
Gökhan Özoğuz Yılmaz Özdil'in kitabına isyan etti: Sayfalar altın mı?
İki çocuğuyla birlikte enkazdan kurtarılan anne: Üfleyerek çocuklarıma nefes aldırdım
10 ili etkileyen depremin boyutu
Almanya kadar bir alan deprem bölgesi haline geldi.
500 yıldır kırılmayan fay kırıldı.
500 yıldır kırılmayan fay kırıldı: Türkiye 3 metre kaydı
"Hoş geldin kara gün dostu"
Charlie Hebdo, Türkiye'deki depremlerle alay etti.