Hayat Kenan Sofuoğlu Motorumun sesinden TBMMye geldiğimi anlayacaklar

Kenan Sofuoğlu: Motorumun sesinden TBMM’ye geldiğimi anlayacaklar

Sayısız şampiyonluğa imza atan milli gururumuz Kenan Sofuoğlu artık bir siyasetçi. “Siyasette en iyi bildiğim şeyle, sporla iz bırakmak istiyorum” diyen Sofuoğlu TBMM’ye motosikletle gideceğini ve diğer vekillerden farklı olacağını belirtti. Peki Kenan Sofuoğlu kimdir? İşte detaylar...

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Kenan Sofuoğlu kimdir?
Kenan Sofuoğlu, önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin en başarılı motosiklet sporcusu olan Kenan Sofuoğlu, şampiyonluklarla spor hayatını sürdürüyordu. Sporu bıraktıktan sonra Sofuoğlu, milletvekili adaylığına başvurmayı düşünmemişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan gelen bir telefon ile siyaset hayatına atılarak 24 Haziran seçimlerinde milletvekili oldu. Hayatında yeni bir dönem başladı.

  • Motosiklet yarışlarında birçok kazalar atlatan milletvekili Kenan Sofuoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarışları bırakmasını istemesi üzerine Sofuoğlu, "Ülkemizin en üst ismi bırakmamı istiyorsa saygı duymam gerekiyordu" diyerek spor hayatını bıraktı.

Farklı bir milletvekili olacak

Sabah'ın haberine göre, milletvekili maaşını yardıma muhtaç insanlara vereceğini, hizmet edeceğini belirten Kenan Sofuoğlu'nun açıklaması şöyle:

  • "TBMM'ne Lamborghini'mle de motorumla da gideceğim. Bunlara ulaşmak için vücudumda kırılmadık kemik kalmadı. Yıllarca çalışmışım. Avrupa'da gurbette çalışmışım, paramı da Avrupa'dan,sponsorlardan kazanmışım. Hak etmişim, almışım. Kimseye hesap vermek zorunda değilim. Bugün neye biniyorsak hak ederek biniyoruz, kimsenin konuşmaya yetkisi yok.
  • Beş arabam, beş de motosikletim var. Bir motosikletimle bir arabamı Ankara'ya bırakacağım. Meclise giderken arabamın, motorumun sesiyle insanlar "Kenan geliyor" diyecek. Ben farklı bir milletvekili olacağım."

Kenan Sofuoğlu kimdir?

Kenan Sofuoğlu, 25 Temmuz 1983 tarihinde Adapazarı Akyazı’da doğmuş, Aslen Trabzon’ludur. 1996 yılında Türkiye şampiyonasında yarışan ağabeyi Bahattin’i izleyerek motor sporları ile tanışmış, 2000 yılında abisi Sinan’ın bir yarışta ayağını kırması ile boş kalan motorunda, 16 yaşında özel izin ile yarışlara katılmaya başladı. Abisinin motoruyla yaptığı bu ilk drag yarışını kazandı. 2000 Türkiye Motosiklet Pist Şampiyonası B Grubu birinciliğini elde etti.

Kenan Sofuoğlu, 2001 yılında Türkiye Motosiklet Pist Şampiyonası, Superstok 600cc A sınıfı üçüncüsü oldu. (Yarışın birincisi abi Sinan Sofuoğlu, ikincisi de diğer abisi Bahattin Sofuoğlu’dur) 2001 Balkan Motosiklet Pist Şampiyonası’nda ilk üç sırayı yine abileri Sinan Sofuoğlu ve Bahattin Sofuoğlu ile paylaşarak ikinci oldu.

Yarışlarda birçok kaza geçiren Kenan Sofuoğlu, sporu bıraktı. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili oldu.


Özgün'ün down sendromlu oğlunu okula almadılar
HAYAT
Özgün'ün down sendromlu oğlunu okula almadılar

Doktorlar şaşkın: Vücudundan 70 tane iğne çıktı
HAYAT
Doktorlar şaşkın: Vücudundan 70 tane iğne çıktı

Dolu uyarısı ünlü markaya ilham oldu
HAYAT
Dolu uyarısı ünlü markaya ilham oldu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.