|
Hayat

Necip Fazıl'ın Ayasofya sözleri gerçek oldu: Sonunda açıldı

Yıllar önce "Bugün mü yarın mı bilemem fakat Ayasofya açılacak" diyen Necip Fazıl'ın bu sözleri sosyal medyada bir hayli ilgi odağı oldu. Fazıl'ın sözlerinin bugün Danıştay kararıyla gerçek olması ile vatandaş tarafından büyük coşku ile karşılandı.

17:26 . 10/07/2020 Cuma
Yeni Şafak
Fotoğraf: Arşiv / Necip Fazıl Kısakürek

Fotoğraf: Arşiv / Necip Fazıl Kısakürek

Türkiye'nin merakla beklediği Danıştay kararı açıklandı. Müslüman alemi sevinç gösterilerine başlarken Batı medyası çığırtkanlık yapmaya başladı. Tün gelişmeler yaşanırken Necip Fazıl Kısakürek'in yıllar önce Ayasofya ile ilgili söylediği sözler sosyal medyanın gündemine oturdu.

Kısakürek yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullanıyor:

"Gençler! Bugün mü yarın mı bilemem. Fakat Ayasofya açılacak. Türk'ün bu vatanda kalıp kalmayacağından şüphesi olanlar Ayasofya'nın da açılıp açılmayacağından şüphe edebilir. Ayasofya açılacak. Hem de öylesine açılacak ki, kaybedilen bütün manalar zincire vurulmuş, kan revan içinde masumlar gibi ağlaya ağlaya üstünü başını yırta yırta onun açılan kapılarından dışarıya vuracak.

Allah tarafından mühürlenmiş kalplerin kapısını mühürlediği Ayasofya, yine aynı şekilde mühürlemeye yeltenip hiçbir şey yapamadığı, günden güne kabaran akınını durduramadığı ve çığlaşacağı günü dehşetle beklediği mukaddesatçı Türk gençliğinin kalbine eş açılacak.

Ayasofya'yı artık önüne geçilemez bir sel, bu sel açılacak. Bekleyin gençler. Biraz daha rahmet yağsın. Her yağmurun arkasında bir sel vardır. Hepimiz şöyle diyelim:

"O selin üzerinde bir saman çöpü olsam daha ne isterim."

Gençler kayaları biçecek, ormanları tıraş edecek ve betonarmeleri söküp götürecek olan bu sel yakındır."
#Ayasofya
#Necip Fazıl
#Ayasofya açılacak
3 yıl önce
default-profile-img