Hayat Neslican Tayın cenazesi hastaneden alındı, gözyaşları sel oldu

Neslican Tay'ın cenazesi bacağının yanına gömülecek

Neslican Tay'ın cenazesi hastaneden alındı, gözyaşları sel oldu

Dördüncü kez yakalandığı kansere yenik düşerek hayatını kaybeden Neslican Tay'ın cenazesi hastaneden alınarak defnedilmek üzere Rize'ye doğru yola çıkarıldı. Tay'ın dayısı Ömer Yazıcı ise Neslican'ın naaşının iki sene önce kesilen bacağının yanına gömüleceğini açıkladı.

Haber Merkezi DHA
Neslican Tay 4. kez yakalandığı kanserden dolayı hayatını kaybetti.
Neslican Tay 4. kez yakalandığı kanserden dolayı hayatını kaybetti.

Kansere karşı mücadelesiyle milyonlara umut olan Neslican Tay'ın cenazesi hayatını kaybettiği hastaneden alındı.

Bir süredir yoğun bakımda tedavi gören ve Twitter'da binlerce kullanıcının yardım kampanyası başlattığı Tay, dördüncü kez yakalandığı kansere yenik düştü. Tay'ın cenazesi hayatını kaybettiği hastaneden Rize'ye doğru yola çıktı.

Neslican Tay'ın annesinin hastaneden tekerlekli sandalye ile çıkarıldığı görüldü.

MÜCADELESİ MİRAS KALDI

Neslican Tay'ın dayısı Ömer Yazıcı yaptığı açıklamada, "Bu süreçte bizi bırakmayan yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum. Sağolsunlar, varolsunlar. Neslican'ı dün gece kaybettik. Ama Neslican'ın bedenini kaybettik. Neslican'ın ruhu ve başlattığı savaş, başlattığı mücadeleyi miras olarak vasiyet olarak kabul ettik. Devam ediyoruz, devam ettireceğiz" dedi.

Neslican Tay'ın ölümünün ardından yüz binlerce kişi sosyal medya hesapları üzerinden üzüntülerini dile getirdi.

Yazıcı, "Bu konuda Türkiye'deki bu hastalıkla mücadele eden bütün herkese vermiş olduğu umudu ayakta tutmak için Neslican'ın ruhunu yaşatacağız, yaşatmaya devam edeceğiz. Bu konuda gerek sosyal medyadaki takipçi dostlarımız olsun, gerek buradaki arkadaşlarımız olsun gerek basında görevli arkadaşlarımız olsun, herkesin elinden geleni yapacağını biliyoruz.

Ölüm haberini alan yakınları hastane önünde göz yaşlarına boğuldu.

Kulüplerden Neslican Tay için başsağlığı mesajları
HAYAT
Kulüplerden Neslican Tay için başsağlığı mesajları

SON NEFESİNE KADAR SAVAŞTI

Neslican'ın bize bırakmış olduğu mücadelenin mirasını yaşatacağız. Neslican'ın sadece bedenini kaybettik. Neslican son nefesine kadar savaştı.

Bunu çok rahatlıkla sürekli yanında olan birisi olarak söylüyorum. Bunun anlamı şu, bıkmadı, bırakmadı, salmadı belki onun yerinde bizler olsaydık çok daha erken pes ederdik. Etmedi. Neslican'ı kaybetmedik, Neslican'ın sadece bedenini kaybettik. Ruhu yaşayacak, bizimle. Birazdan gideceğiz.

Neslican'ın naaşının Rize'de toprağa verileceği açıklandı.

"NESLİHAN BACAĞININ YANINA GÖMÜLECEK"

Neslican'ın annesinin ve kendisinin istediği bir şey vardı. Biz iki sene evvel, Neslican'ın bacağını kestiğimiz zaman bacağını bırakmamıştık hastanede. Onu memleketimizde, Rize'de gömmüştük. Cenazesini de bacağının yanına, bedenini bütünleştireceğiz orada.

  • Cenazesi Rize'de olacak. Yarın Rize Sahil Camii'nde öğlenden sonra cenaze namazını kılıp aile kabristanımıza defnedeceğiz" ifadelerini kullandı.

Kansere karşı verdiği mücadele ile tanınan Neslican Tay vefat etti
HAYAT
Kansere karşı verdiği mücadele ile tanınan Neslican Tay vefat etti

Hastalığı sürecinde Neslican Tay'a sürekli destek olan şarkıcı Haluk Levent cenaze işlemleri sırasında acılı aileyi yanlız bırakmadı.

KESİNLİKLE MİRAS KALDI

Aileye baş sağlığı dilemeye hastaneye gelen Haluk Levent ise hastane çıkışı, "Arkadaşlar hepimizin başı sağ olsun. Az sonra otobüsümüz gelecek ve Rize'ye doğru hareket edilecek. Aileyi toparladık. Kesinlikle miras kaldı. Bunu hepimiz biliyoruz. O bu mücadelenin neferiydi. 'Ben en azından savaşarak kaybederim' diyen bir kızımızdı. Hepimizin başı sağ olsun. Diyebilecek bir şey yok. Çok üzgünüz. Bundan sonra onun anısını en güzel şekilde yaşatmaya çalışacağız. " dedi.

Neslican Tay.

Neslican Tay kimdir?

Neslican Tay, 1998 yılında Bursa’da doğdu. Rizeli bir anne ve Manisalı bir babanın kızı olan Neslican Tay ilköğretim ve lise eğitimini Rize’de tamamladı.

Üniversite sınavına iki hafta kala kansere yakalandığını öğrendi, araya tedavi süreci girdiği için eğitimine ara vermek zorunda kaldı.

Kanserle mücadele ederken bir yandan da eğitimine devam etmek isteyen Neslican Tay, Bahçeşehir Üniversitesi’nde psikoloji eğitimi görüyordu.

2018 yılında kanser nedeniyle bir bacağını kaybeden ve kendisine ’Demir Kadın’ diyen Neslican Tay, verdiği röportajda söylediği "Bacağım yok ama yaşam sevincim var", "Bacağımın kesilmiş olmasının hayatımı etkilemesine izin vermeyeceğim. Ben bir bacaktan ibaret değilim ki... Çok daha fazlasıyım" sözleriyle binlerce insana umut olmuştu.

Neslican Tay'ın cenazesi hastaneden alındı
HAYAT
Neslican Tay'ın cenazesi hastaneden alındı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.