|
Reklam
Reklam
Hayat

PKK'lı teröristler tarafından katledilen Şehit Aybüke Yalçın'ın vefatının üzerinden beş yıl geçti

Batman'da terör örgütü PKK tarafından şehit edilen müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın'ın vefatının üzerinden beş yıl geçti. Henüz 22 yaşındayken hayattan koparılan Aybüke öğretmen, memleketi Çorum başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanında anılıyor.

10:18 . 9/06/2022 Perşembe
Yeni Şafak
Şehit Şenay Aybüke Yalçın

Şehit Şenay Aybüke Yalçın

Batman'ın Kozluk ilçesinde görev yapan 22 yaşındaki müzik öğretmeni Şenay Aybüke Yalçın, 9 Haziran 2017 tarihinde PKK'lı teröristler tarafından şehit edilmişti.

Aybüke Yalçın'ın acısı yıllar geçmesine rağmen dinmedi. Türkiye, gençliğinin baharında eli kanlı terör örgütü tarafından hayattan koparılan Aybüke öğretmeni hiç unutmadı.

Belediye başkanının aracını hedef alan PKK'lı teröristlerin açtığı ateşin ortasında kalan Aybüke öğretmen yaralı halde hastaneye kaldırıldı ancak yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Son yolculuğuna uğurlanırken tabutunda beyaz duvak ve çok sevdiği folklor şapkası vardı. Milyonlar onun için gözyaşı döktü, teröre lanet etti.

AYBÜKE ÖĞRETMENİN KANI YERDE KALMADI

Kahraman Mehmetçik, 3 yıl önce Aybüke öğretmenin intikamını aldı. O hain saldırı emrini veren "Agit Baran" kod adlı terörist, Batman'ın Sason ilçesinde etkisiz hale getirildi.

Aybüke Yalçın'ın babası Sadık Yalçın, kızı olmadan geçen 5 yılın zorluklarını anlattı.

Türkiye'de teröre karşı büyük bir mücadele verildiğine dikkati çeken baba,
"Hainlerin kökünün kazınması tabii ki millet olarak bizleri memnun eder. Askerlerimiz, güvenlik güçlerimiz ve onların başındaki siyasi irade, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, diğer kurumlarımız mümkün olduğu kadar bunların temizlenmesine kendilerini adeta vakfetmişler. İnşallah sonu gelecek bu hainlerin. Dışardan gelen saldırıları güvenlik güçlerimiz ve askerlerimiz mutlaka karşılayacaktır ama bir de içeride olanlar var. İnşallah onların da üstesinden, hakkından Anadolu insanı gelecektir. Bizler uyanık olmalıyız. Devletimize, güvenlik güçlerimize yardımcı olmalıyız."
dedi.


#Aybüke Yalçın
#PKK
#Batman
10 ay önce
default-profile-img