Hayat Suyun altında kalma rekoru Çanakkalede kırıldı

Suyun altında kalma rekoru Çanakkale'de kırıldı

'En uzun süre soğuk denizde yaşama' rekoru Çanakkale'de kırıldı. Guinness Rekorlar Kitabı'na giren ilk ve tek su altı sporcusu olan 'Akvaryum Adam' Cem Karabay, rekorun sahibi oldu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Suyun altında kalma rekoru Çanakkalede kırıldı
Cem Karabay'ın hedefi 23 saat suda kalmak.

Guinness Rekorlar Kitabı'na giren ilk ve tek su altı sporcusu olan 'Akvaryum Adam' Cem Karabay, 'en uzun süre soğuk denizde yaşama' rekorunu Çanakkale'de kırdı.

15 saat 10 dakika suda kaldı

Gökçeada ilçesinde, dünyada Suyun Altında En Uzun Süre Yaşayan İnsan unvanına sahip Cem Karabay, Troya'nın UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne girişinin 20. yıl dönümünde, Norveçli sporcu Nils-Roar Selnes'e ait olan 15 saat 10 dakikalık En Uzun Süre Soğuk Denizde Yaşama rekorunu kırmayı başardı.

Hedefi 23 saat kalmak

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda saat 12.00'de rekor için suya giren Karabay, 24 Nisan 03.10'de rekorun yeni sahibi oldu. Haberler.com'un haberine göre, 'Akvaryum Adam' olarak bilinen Karabay rekoru kırmasının ardından şimdi de 23 saat 4 dakikaya çekmek için mücadele edecek.

Nusret'in 23 Nisan paylaşımı sosyal medyayı salladı
HAYAT
Nusret'in 23 Nisan paylaşımı sosyal medyayı salladı

Natalie Portman Filistin için İsrail'in ödülünü geri çevirdi
HAYAT
Natalie Portman Filistin için İsrail'in ödülünü geri çevirdi

Prof. Dr. Aziz Sancar: Türk dünyasına borcunuz var
HAYAT
Prof. Dr. Aziz Sancar: Türk dünyasına borcunuz var

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.