|

Yavuz Bingöl MESAM'a kayyum olarak atandı

Orhan Gencebay ve Arif Sağ arasındaki tartışmalarla gündeme gelen MESAM'a kayyum atandı. Birliğin yeni başkanı Yavuz Bingöl oldu.

Yeni Şafak
13:02 - 5/03/2018 Pazartesi
Güncelleme: 09:34 - 6/03/2018 Salı
Diğer
Yavuz Bingöl, MESAM'ın yeni Başkanı oldu.
Yavuz Bingöl, MESAM'ın yeni Başkanı oldu.

Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği’nin (MESAM)’a yeni yönetim kurulu atandı. Kültür Bakanlığı yaptığı incelemeler neticesinde mevcut yönetim kurulunun yerine Yavuz Bingöl, Recep Ergül, Polat Yağcı, İpek Açar, Turhan Taşan, Fuat Güner ve Coşkun Sabah'ı üye olarak atamıştı.

Tartışmalar olmuştu

Hürriyet'in haberine göre, meslek birliği son olarak Orhan Gencebay'ın yönetim kurulundan istifası ve yeni genel kurul öncesi tartışmalarla gündeme gelmişti. MESAM'a 2014 yılında da kayyum atanmıştı.

Bakanlık, söz konusu gelişmeyle ilgili şu kararı aldı:

Birliğinizin idari ve mali işlemlerinin denetlenmesi, bir önceki teftişte sunulan tekliflerin yerine getirilip getirilmediğinin tespiti ve bazı üyeler tarafından ileri sürülen iddialarla ilgili gerçekleştirilen incelemeler neticesinde yapılan tespitlere dayanılarak alınan 05.03.2018 tarihli ve 179431 sayılı Bakanlık Makamının Olurları kapsamında Birliğiniz üyelerinin daha fazla zarar görmemesinin bakımından;

Birliğinizde 3 (üç) ay içerisinde olağanüstü genel kurul yapılması, olağanüstü genel kurul yapılıncaya kadar mevcut yönetim kurulunun tedbiren işten el çektirilmesine ve yerlerine Yavuz Bingöl, Recep Ergül, Polat Yağcı, İpek Açar, Turhan Taşan, Fuat Güner ve Coşkun Sabah'ın asıl üye olarak: Vedat Çetinkaya, Celal Yancı, Osman İşmen, Yücel Ama, Alı Kocatepe, İclal Aydın ve Selahattin Akarsu’nun ise yedek üye olarak atanması-Mart ayı içerisinde yapılacağı bildirilen olağan genel kurulun, olağanüstü genel kurul süreci göz önünde bulundurularak ertelenmesi, hususları uygun görülmüş olup gereğinin ivedilikle yerine getirilerek tarafımıza bilgi verilmesini önemle rica ederim.”


#MESAM
#Orhan Gencebay
#Arif Sağ
#Kayyum
6 yıl önce