Koronavirüs ABDde Türk vatandaşının geç tanı konulduğu için koronavirüsten yaşamını yitirdiği iddia edildi

ABD'de Türk vatandaşının geç tanı konulduğu için koronavirüsten yaşamını yitirdiği iddia edildi

ABD'de Türk vatandaşının doğru tanı konulmakta geç kalındığı için yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaşamını yitirdiği öne sürüldü. Annesi vefat eden iş adamı Ali Rıza Doğan "Annemin ilk iki testi negatif çıkmış, iki hafta sonra üçüncü test sonucunda Kovid-19 teşhisi konulmuştu. Yanlış tanı dolayısıyla doğru tedavinin uygulanmasında çok geç kalındı" açıklamasında bulundu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
ABDde Türk vatandaşının geç tanı konulduğu için koronavirüsten yaşamını yitirdiği iddia edildi
ABD'de hayatını kaybeden Türk vatandaşına geç tanı konulduğu belirtildi.

New York’ta yıllardır restoran işleten, 74 yaşındaki annesi Kıymet Doğan'ı kaybeden Ali Rıza Doğan yaptığı açıklamada, annesinin ilk iki Kovid-19 testinin negatif çıktığını belirterek, "İki hafta sonra üçüncü test sonucunda Kovid-19 teşhisi konulmuştu. Yanlış tanı dolayısıyla doğru tedavinin uygulanmasında çok geç kalındı." diye konuştu.

Türk toplumu arasında ''Ali Baba'' diye tanınan iş adamı Doğan'ın Hackensack Hastanesinde bir ay süren tedaviye rağmen yaşamını yitiren annesi Kıymet Doğan'ın cenazesi, aile arasında yapılacak merasimden sonra New Jersey’de defnedilecek.

Salgın nedeniyle ABD'de şimdiye kadar hayatını kaybeden Türk vatandaşlarının sayısının en az 24 olduğu tahmin ediliyor.

Türkiye ABD’den çok ileride: Amerika’yı gözümüzde büyütmüşüz
KORONAVİRÜS
Türkiye ABD’den çok ileride: Amerika’yı gözümüzde büyütmüşüz

TSK’dan önemli adım: Ege’de Lozan kartı açıldı
GÜNDEM
TSK’dan önemli adım: Ege’de Lozan kartı açıldı

Asırların hayalini gerçekleştirdik
GÜNDEM
Asırların hayalini gerçekleştirdik

ABD'nin ardından Japonya'da, Türkiye'yi koronavirüsle mücadelede en başarılı ülke olarak medyaya taşıdı
OYNAT 00:00
ABD'nin ardından Japonya'da, Türkiye'yi koronavirüsle mücadelede en başarılı ülke olarak medyaya taşıdı
Türkiye'nin salgına karşı geliştirdiği kendi yöntemi dünyada konuşulmaya devam ederken, ABD medyası CNN International'dan sonra Japonya'nın yayın kuruluşu FNN Prime, Türkiye'nin koronavirüs ile ilgili mücadelesine ilişkin haber yayınladı. Kanalın haberinde Türkiye koronavirüsle mücadelede en başarılı ülke olarak gösteriliyor. Japon kanalı haberinde, Türkiye'de uygulanan tedavi, kademeli yasaklar, dağıtılan bedava maskeler ve yaşlılara ulaştırılan yardımlara geniş yer ayırdı. Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesi dünyada yankı bulmaya devam ediyor.

Trump koronavirüs sorusuna kızıp basın toplantısını terk etti
OYNAT
Trump koronavirüs sorusuna kızıp basın toplantısını terk etti
ABD Başkanı Donald Trump'ın düzenlediği basın toplantısında, Asya kökenli bir muhabir ile gerçekleştirdiği diyalog gündem oldu. Trump, kendisine yöneltilen, 'Neden koronavirüs mücadelesindeki başarılarınızı bir yarışmaya çeviriyorsunuz üstelik halen insanlar ölürken' sorusuna, 'Bunu Çin'e sorun' dedi ve ardından basın toplantısını sonlandırdı.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.