POLİTİKA

Prof. Edibe Sözen'den sürpriz: Aday adayıyım

Geçtiğimiz dönem AK Parti'den milletvekili ve MYK üyesi olan son kongrede ise MKYK'ya seçilen Prof. Dr. Edibe Sözen, yerel seçimler için İstanbul Maltepe'den aday adayı olduğunu açıkladı.

YENİSAFAK.COM.TR / Seçim 2014 Yeni Şafak
AK Parti MKYK üyesi Prof. Dr. Edibe Sözen İstanbul'un Maltepe ilçesinden aday adayı olduğunu açıkladı. Aday adaylık başvurusu yaptığını twitter hesabından duyuran Sözen, diğer aday adaylarına da başarı diledi.

Sözen şunları söyledi: "İstanbul Maltepe ilçesi belediyesi başkanlığı aday adaylığı başvurumu yapmış bulunmaktayım. Diğer aday adaylarına da başarılar diliyorum."

Genel Başkan Yardımcılığı yaptı

Edibe Sözen, 2006 yılında akademik kariyerine ara vererek AK Parti'ye katılmış ve ardından da Medya ve Tanıtımdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmişti. 2007 yılında yapılan genel seçimlerde AK Parti'den İstanbul Milletvekili seçilen Sözen, 2011 seçimlerinde ise aday gösterilmemişti. Prof. Sözen, geçtiğimiz yıl yapılan AK Parti kongresinde MKYK üyeliğine seçildi.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.