Seçim Adanada geçersiz oylar yeniden sayılacak

Adana'da geçersiz oylar yeniden sayılacak

AK Parti Adana İl Başkanlığının 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile ilgili itirazı üzerine geçersiz oyların yeniden sayılması kararlaştırıldı. Adana'da 5 parti de vekil çıkartmış ancak geçersiz oyların çokluğu nedeniyle bazı bölgelerde yeniden sayım yapılacak.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Adanada geçersiz oylar yeniden sayılacak
Oy pusulası

AK Parti Adana İl Başkanlığı Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Murat Ayhan Benlice, milletvekili seçimiyle ilgili il genelindeki geçersiz oyların yeniden sayılması için İl Seçim Kuruluna itiraz dilekçesi verdi.

İTİRAZ ÜZERİNE YENİDEN SAYIM YAPILACAK

Bunun üzerine 15 ilçeden Seyhan, Sarıçam, Yüreğir, Ceyhan, Kozan, İmamoğlu ve Çukurova'da geçersiz oyların tekrar sayılmasına, diğer ilçelerin ise değerlendirilmesine karar verildi.

Benlice, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçersiz oyların yeniden sayılması için yaptıkları başvurunun kabul edildiğini, sürecin yakından takipçisi olacaklarını dile getirdi.

Adana'da, kesin olmayan seçim sonuçlarına göre AK Parti 5, CHP 4, MHP 2, İYİ Parti 2, ve HDP 2 milletvekili çıkardı.

Saadet kapıyı
hiç açmamıştı
SEÇİM
Saadet kapıyı hiç açmamıştı

8 ili 5 parti
temsil edecek
GÜNDEM
8 ili 5 parti temsil edecek

Milletvekili odaları için kura çekimi
GÜNDEM
Milletvekili odaları için kura çekimi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.