Seçim Fahrettin Koca kimdir ve nerelidir?

Fahrettin Koca kimdir ve nerelidir?

Yeni sistemin ilk Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis'te düzenlenen törenle mazbatasını aldı. Erdoğan daha sonra yemin etti ve yeni sistem resmen başlamış oldu. Bakanlar Kurulu'nda hangi isimlerin olacağı merak konusu. Yeni sistemin ilk kabinesinde Fahrettin Koca'nın yer alacağı da belirtiliyor. Peki Fahrettin Koca kimdir ve nerelidir?

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Son dakika... ​Fahrettin Koca kimdir ve nerelidir?
Fahrettin Koca

Başkan Erdoğan, Meclis'te düzenlenen törenle mazbatasını aldı. Erdoğan kürsüye gelerek yemin etti ve böylece yeni sistem resmen başlamış oldu. Gözler uzun zamandır merak edilen ve 'Yeni kabinede kimler var' sorusunu da beraberinde getiren kabine açıklamasına çevrildi. Cumhurbaşkanı'nın saat 21.30'da yeni kabinedeki bakanları açıklaması bekleniyor.

Yeni kabinede yer alacak bakanlar listesinde Fahrettin Koca'nın adının geçtiği öne sürülüyor. Peki Fahrettin Koca kimdir ve nerelidir?

FAHRETTİN KOCA KİMDİR?

1965’te Konya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini doğduğu kentte, liseyi Bursa Erkek Lisesi’nde bitirdi. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 1988’de tamamlayarak tıp doktoru unvanını aldı. İhtisasını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda tamamlayarak 1995’te Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı oldu.

Çeşitli sağlık kurumlarında hekimlik ve medikal direktörlük görevlerinde bulundu. Kurduğu ve başkanlığını yürüttüğü sağlık kurumlarında Türkiye’nin sağlıkta dönüşüm politikaları doğrultusunda önemli atılımlar gerçekleştirdi. Başkanı olduğu Türkiye Eğitim Sağlık ve Araştırma (TESA) Vakfı tarafından 2009 yılında kurulan İstanbul Medipol Üniversitesi’nin Mütevelli Heyeti Başkanlığını yürüttü.

Türk Pediatri Kurumu, Pediatrik Metabolizma ve Beslenme Derneği, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Sağlık Meslek Komitesi, Özel Hastaneler Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) üyelikleri bulunmaktadır. Aynı zamanda Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi (DEİK) Eğitim Komitesi İş Konseyi Başkan Yardımcısı, Vakıf Üniversite Hastaneleri Derneği’nin Başkanı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Hizmet İhracatçıları Birliği Sağlık Hizmetleri Komitesi Başkanı’dır.

İngilizce biliyor. Evli ve dört çocuk babasıdır.

Yeni kabine açıklandı
GÜNDEM
Yeni kabine açıklandı

Yeni kabine listesi belli oldu
GÜNDEM
Yeni kabine listesi belli oldu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.