Seçim İnceden canlı yayında 4lü ittifakı bitiren açıklama

Muharrem İnce'den canlı yayında 4'lü ittifakı bitiren açıklama

İnce'den canlı yayında 4'lü ittifakı bitiren açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, gazetecilerin sorularını yanıtlarken CHP, İP, Saadet Partisi ve Demokrat Parti'nin 4'lü ittifakını bitiren bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı bütçe yetkisi ile ilgili soruya cevap veren İnce, parlamentoda çoğunluğun Cumhur İttifakı’nda olacağına inandığını söyledi.

Haber Merkezi Diğer
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce.
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, FOX TV'de gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı adaylığı sürecinden bahseden İnce, Kılıçdaroğlu'nun kendisini evine davet ettiğini, "Araştırdık, araştırmalar yaptık, çalıştık, kamuoyunu ve sokağı dinledik. Senin aday olmanın doğrusu olduğunu düşündük" dediğini söyledi.

4'lü ittifakı bitiren açıklama

Cumhurbaşkanı bütçe yetkisi ile ilgili soruya cevap veren İnce, bütçe yetkisini kullanmayacağını açıkladı. Meclis'te çoğunluğu Cumhur İttifakı kazanması durumunda bu yetkiyi kullanıp kullanmayacağı sorulan İnce, CHP, İP, Saadet Partisi ve Demokrat Parti'nin 4'lü ittifakını bitiren bir açıklama geldi.

"Bu görev bir kişide şuan. Ben o görevi kullanmayacağım, en büyüğünü kullanmayacağım" Meclis'te çoğunluğu Cumhur İttifakı kazanması durumunda ne yapacağının sorulması üzerine "Olacağına inanıyorum, olsa da kullanmayacağım" dedi.

İnce'den Erdoğan için skandal Özal iması
GÜNDEM
İnce'den Erdoğan için skandal Özal iması

İnce'den canlı yayında 4'lü ittifakı bitiren açıklama
OYNAT 00:56
İnce'den canlı yayında 4'lü ittifakı bitiren açıklama
CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, gazetecilerin sorularını yanıtlarken CHP, İP, Saadet Partisi ve Demokrat Parti'nin 4'lü ittifakını bitiren bir açıklama geldi. Cumhurbaşkanı bütçe yetkisi ile ilgili soruya cevap veren İnce, parlamentoda çoğunluğun Cumhur İttifakı'nda olacağına inandığını söyledi.


/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.