Seçim İttifakçatırdadı

İttifak çatırdadı

Seçimden hemen önce açıklanan Milli İttifak Tutum Belgesi, içeriğiyle tepki topladı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
İttifak
çatırdadı
İP Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray

Parlamenter sisteme ilişkin tek satır yer almayan belgeye ilişkin İP Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray, diğer ortaklarını suçladı. Çıray, "İyi Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayımız Meral Akşener’in 'İyileştirilmiş Parlamenter Sistem'in gerçekleştirilmesi ve bir takvime bağlanması için Millet İttifakı'nı oluşturan partilerin genel başkanlarıyla görüşerek 24 Haziran öncesi, seçmene bir taahhütte bulunması sürecini başlattı. Ancak bu konuda çalışmak üzere kurulan komisyonca açıklanan metinde parlamenter sistem vurgusunun bulunmamasının, kamuoyunda ve seçmenlerimiz nezdinde kafa karışıklığına sebep olmaması için bu açıklamaya gerek duyulmuştur" dedi.

MUHATAPLARINA SORUN

Komisyonun seçim sonrası yapılacak yeni anayasanın zaman takvimini yapmak üzere toplandığını belirten Çıray, "Biz, seçmenlerimize verdiğimiz sözün arkasında durmaktayız. İyileştirilmiş Parlamenter Sistem'e dönüş için kararlılığımız, bu süreçteki tüm kurumsal belgelerimizde partimizi bağlayıcı olarak bulunmaktadır. Komisyon görüşmelerinde de tavrımızı bu yönde koyduk. Bu konunun diğer muhataplarının bilgisine başvurulmasının daha doğru olacağını düşünmekteyiz" değerlendirmesi yapıldı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.