Seçim Milli ittifak İzmir adaylarını tanıttı

Milli ittifak İzmir adaylarını tanıttı

Milli İttifak adı altında birleşen Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi, İzmir'de genel başkanların katılımıyla 1'inci bölge ve 2'nci bölge milletvekili adaylarını düzenlenen aday tanıtım toplantısında tanıttı.

Haber Merkezi IHA
Milli ittifak İzmir'de, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici ile Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak'ın katılımıyla 1'inci bölge ve 2'nci bölge milletvekili adaylarını İsmet İnönü Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında tanıttı. Aday tanıtım toplantısında ilk söz hakkını alan Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, her iki partinin bir araya gelmesini anlattı. Allah'ın izniyle bizler ihlas ve samimiyet üzerine bir araya geldik diyen Destici, “İnandığımız değerler adına, ülkemiz adına, milletimiz adına, vatanımız adına, bayrağımız adına, ezanımız adına ihlas, adalet ve samimiyet zemininde bir araya geldik. Bakın, bizler Milli İttifak olarak bir seçim beyannamesi hazırladık. Bu beyannamede dedik ki; milletimizin yoksulluğuna da, işsizliğine de son vereceğiz. Açık ve ne olarak milletimize söz veriyoruz, siz de milli ittifakın mensupları olarak burada söylediklerimizi, seçim beyannamemizde açıkladıklarımızı, göğsünüzü gere gere millete söyleyin” dedi.

“TÜM TAŞERON İŞÇİLERİ KADROYA ALACAĞIZ”

Biz ne söylemişsek yaparız Allah'ın izniyle. Yapamayacağımız hiçbir vaatte bulunmayız ifadelerini kullanan Destici, “Çünkü biz siyaseti sadece oy almak için yapmıyoruz. Biz siyaseti Allah'ın rızasını kazanmak için yapıyoruz. Onu kazandık mı yeter bize. Değerli kardeşlerim kamuda çalışan bütün taşeron işçilerimizi kadroya geçireceğiz. Bakın bugün başbakan açıklıyor; 6 bin 700 tane karayolu işçisine kadro vermişler. Sanki kendileri lutüf etmiş gibi açıklıyor. 1 milyon 700 bin de 6 bin 700. Bunlara niye verdiler; mahkemeye gittiler, iki yıldır mahkeme kapılarında mücadele verdiler ve kazandılar. Sen mahkeme kararını uyguluyorsun, sen lutfetmedin bunu. Mahkemenin kararını uyguluyorsun. Bunu da milletimizin bilmesi lazım. Ama biz ne işçimizi, nede işçimizin sendikasını mahkeme kapılarında süründürmeyeceğiz. 1 milyon 700 bin taşeron işçisini aynı yıl kadroya alacağız Allah'ın izniyle” diye konuştu.

“1 MAYISI BAYRAM OLARAK DEĞİL MATEM OLARAK KUTLAYALIM”

Yasaklar için değil özgürlükler için geldiklerini söyleyen Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, “Muhatabımız kim olursa olsun onlar için geliyoruz. Bugün bildiğiniz gibi işçi bayramı 1 Mayıs, aslında bugünün bayram değilde, matem olarak kutlasak kanaatimce daha uygun düşer. Çünkü 6 milyon işçimiz işsiz, 6 milyon gencimiz işsiz. Çalışır gözüken 6 milyon insanım tam anlamıyla yarı aç. Açlık sınırının bin 450 lira olduğu bir ülkede asgari ücretin 949 lira olarak ilan edilmesi, hangi ahlaka sığabilir? Hangi dine sığabilir? Hangi vicdana sığabilir? Hukuk devletinin neresine konabilir. O münasebetle tekrar ediyorum işçilerimize zehir edilen 1 Mayıs bayramı, matem olarak uygulansa herhalde daha uygun düşer. Milli ittifak yeni bir dünya kuracak inşallah. Belli bir gün üzerinde gelmeyen milletvekilin vekilliği düşürülecek biz iktidar olunca. Her alanda projelerle geliyoruz. Asıl mesele iktisat alanındadır. Üreten bir ekonomi, tüketen bir ekonomi değil biz bunu getireceğiz” diyerek konuşmasını noktaladı.
İstediğimiz sonucu aldık

İstediğimiz sonucu aldık

Erdoğan dönüş yolculuğunda gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Uyuşturucu pınarları kurudu!

Uyuşturucu 'pınarları' kurudu!

Barış Pınarı Harekatı teröristlerin milyonlarca dolarlık kaçakçılık gelirine de darbe vurdu.
Rusya için PKK artık fiilen bir terör örgütü

Rusya için PKK artık fiilen bir terör örgütü

​Soçi'nin ardından gözler Rusya'nın atacağı adımlarda.
Kazada ayak parmakları koptu!

Kazada ayak parmakları koptu!

Makas atan alkollü sürücünün kazada bariyerlerin araca girmesi sonucu ayak parmakları koptu.
Kazanan<br>Türkiye ve Rusya

Kazanan
Türkiye ve Rusya

​Dünya basını Soçi Zirvesi için ortak yorumda bulundu.
Soçi'de<br>verilen süre başladı

Soçi'de
verilen süre başladı

​Artık PKK'nın sınırdan çekilme dışında hiçbir seçeneği kalmadı.
Hangi bölgeyi<br>kim yönetecek

Hangi bölgeyi
kim yönetecek

​Suriye'nin kuzeyinde dengeler yeniden şekillendi.

Bakan Kurum: İmar denetçi sayısını 2 bin 100'e çıkarıyoruz

Bakan Kurum: İmar denetçi sayısını 2 bin 100'e çıkarıyoruz

​Bingöl'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi
En yüksek<br>rakımlı sınır: Everest

En yüksek
rakımlı sınır: Everest

Nepal ve Çin, dünyanın en yüksek zirvesinde ayrılıyor.

Tel Abyad'a<br>mobil klinik

Tel Abyad'a
mobil klinik

​Kızılay bugün Tel Abyad'a seyyar klinik açacak.
İhanet ortaklığı

İhanet ortaklığı

​Ters kelepçe algısı Tanrıkulu'nun elinde patladı.
Hiç görmediği ablası için nöbette

Hiç görmediği ablası için nöbette

​​Diyarbakır annelerinin eyleminde 51.gün geride kaldı.
Piyasalar <br>ndirimi satın aldı

Piyasalar
ndirimi satın aldı

​Merkez Bankası'nın bugün faizlerde ciddi bir indirime gitmesi bekleniyor.
Yaptırımların<br>kaldırılması emrini verdim

Yaptırımların
kaldırılması emrini verdim

Trump, Türkiye'ye 14 Ekim'de getirilen yaptırımların kaldırıldığını açıkladı.
Anlaşmazlıklar aşılacak

Anlaşmazlıklar aşılacak

​Milli Savunma Bakanı Akar, F-35 konusunda açıklamalarda bulundu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.