Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Seçim Öztürk Yılmaz adaylığını açıkladı

Öztürk Yılmaz adaylığını açıkladı

CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Cumhurbaşkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı. Yılmaz "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olmaması halinde Cumurbaşkanlığına adayım" dedi. Yılmaz, daha önce tepki çeken açıklamaları ile gündeme gelmişti.

Haber Merkezi AA
Son dakika haberleri: CHPli Öztürk Yılmaz adaylığını açıkladı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun aday olmaması halinde Cumurbaşkanlığına adayım" dedi. Yılmaz, adaylığını şu sözlerle ilan etti:

“Önümüzde az zaman var. Muhalefetin stratejisi çok önemli. Ben de bu stratejide yer almak istiyorum. Çeşitli badireler atlatmış, Ardahanlı yoksul bir ailenin çocuğuyum. Diplomat oldum, daire başkanı oldum, başkonsolos, büyükelçi oldum. Milletime dönük zerre kadar kuşku içinde olmadım. Mesele millet, ülke meselesidir. Bir çıkış lazım, praganları söküp atmak gerekiyor.

Ben de adayım

CHP’nin adayını da kendileri belirlemek istiyorlar. Bu bir komplodur bunu boşa çıkarmamız lazım. Elbette genel başkanımıza düşüncelerimi açtım. Aday olması durumunda sonsuz desteğim var. Ama aday olmaması ve partimin de bu görevi bana tevdi etmesi halinde ben adayım.”

CHP'li Öztürk'ün tepki çeken açıklaması

  • ÖSO’nun terör örgütü El Kaide’nin kolu olduğunu iddia eden CHP’li Öztürk Yılmaz, eleştirilere ağır küfürlerle karşılık verdi. TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Yılmaz, bazı kişilerin şahsına yönelik hakaret, aşağılayıcı ifadeler kullandığını iddia ederek ardı ardına küfürleri sıralamıştı.

Darbe girişimini işaretini verdi


  • ÖSO’yu hedef tahtasına koyan Yılmaz’ın İsrail ve ABD’den döner dönmez yakın çevresine söylediği “Erdoğan başkan olamayacak, sizin bilmedikleriniz var” sözlerinden günler sonra 15 Temmuz darbe girişiminin olması da dikkat çekmişti. Yılmaz’ın ziyaretle sınırlı kalmayan “İsrail merakı” Türkiye’de de sürdü. Yılmaz, 18 Nisan 2016’da İsrail’in eski Ankara Maslahatgüzarı Amira Oron ve İsrail Misyon Şefi Yardımcısı Orni Ringer’ın da bulunduğu İsrailli heyetle TBMM’de görüşmüştü.

CHP'li Öztürk Yılmaz'ın canlı yayında 'zırhlı araç-telefon' imtihanı
OYNAT 01:27
CHP'li Öztürk Yılmaz'ın canlı yayında 'zırhlı araç-telefon' imtihanı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, konuk olduğu programda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faaliyetleri için 'harcama' imasında bulundu. Devletin verdiği uçakla önce Kurultaya ardından referandum programına gitmemesi gerektiğini öne süren Yılmaz, Prof. Dr. Salih Yılmaz'ın yanıtlarına cevap veremedi. Salih Yılmaz, 'Kılıçdaroğlu da kurultaya devletin verdiği araçla gitmiyor mu?' diye sorunca, 'bizim genel başkanın öyle bir şeyi yok, verdiler' yanıtını aldı. Yayında cep telefonununa da bakan Öztürk Yılmaz, kendisine yöneltilen 'devletin cep telefonu hattını kullanıyorsunuz değil mi?' sorusuna da 'bu milletvekiline verilen hak' yanıtı verdi.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.