ÖZGÜN

sonuc.osym.gov.tr ÖSYM YDS sonuçları açıklandı! ÖSYM YDS sonuçları tıkla sorgula!

YDS sonuçları sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden açıklanacak. Sonuçlar, TC kimlik ve şifre bilgisi ile sorgulanabilecek. ÖSYM tarafından yapılan Yabacı Dil Sınavı (YDS) bugün saat 14.00'e kadar açıklanması bekleniyor. YDS sonuçları açıklandığı andan itibaren sonuç sorgulama ekranına haberimiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Başta Arapça, Almanca, Çince, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, İngilizce, Korece, Japonca ve Rusça dilleri olmak üzere bir çok yabancı dil sınavı yapılıyor. İşte 2017 YDS sonuclari...

Haber Merkezi Diğer

2017 YDS sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Sınavı sonuçları daha önceden belirlenen takvime göre bugün açıklanacak. 2 Nisan 2017 tarihinde yapılan YDS ilkbahar dönemi sonuçları 20 Nisan 2017'de açıklanacak. YDS sonuçları ÖSYM'nin resmi web adresi olan sonuc.osym.gov.tr adresinden sorgulanabilir. İlkbahar dönemi sınavı ve sonbahar dönemi sınavı olarak yılda iki defa yapılan YDS sınavının ikincisi sene sonuna doğru yapılacak.

YDS sonuçları nasıl öğrenilir?

https://sonuc.osym.gov.tr adresine TC kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek sorgulama yapabilirsiniz.

ÖSYM YDS sonuçları için bağlantıya gidiniz: https://sonuc.osym.gov.tr/

YDS'de yer alan yabancı diller

Diğer diller için ise sadece ilkbahar dönemi YDS sınavını yapmaktadır. YDS sınavının yapıldığı tüm diller ise şunlardır;

Arapça, Almanca, Çince, Bulgarca, Fransızca, Farsça, Danimarkaca, Ermenice, Gürcüce, Hollandaca, İtalyanca, İspanyolca, İngilizce, Lehçe, Korece, Japonca, Portekizce, Rumence, Rusça, Macarca, Ukraynaca ve Sırpça'dır.

2 Nisan 2017 tarihinde uygulanan 2017-YDS (İlkbahar Dönemi) Temel Soru Kitapçıkları, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 4 Nisan 2017 tarihinde saat 14:30’dan itibaren erişime açılacaktır. Sınava başvuran adaylar 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebileceklerdir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.

YDS puanları ve seviyeleri

Yabancı dil seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere 100 tam puan üzerinden,90 - 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,80 - 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,70 - 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,60 - 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,50 - 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi...

YDS puanı ne işe yarar?

ÖSYM yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personelinin yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemek için artık YDS adı altında tek bir sınav yapıyor. O nedenle YDS, yüksek lisans ve doktora yapacaklar, dil tazminatı alacaklar, yabancı dil seviyesini belgelemek isteyenler gibi çok büyük bir kitleyi ilgilendiriyor.

ÖSYM tarafından YDS hakkında yapılan yazılı açıklama şöyle;

375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 2. maddesi ve 4 Ocak 2013 tarihli ve 28518 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Yabancı Dil Bilgisi Seviye Belirleme Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” uyarınca Yabancı dil tazminatı almak isteyen kamu personelinin yabancı dil bilgisi seviyesini belirlemek için yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından uygulanmaktadır. YDS İlkbahar ve Sonbahar Dönemi olmak üzere senede iki defa yapılır.

YDS sonuçları sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden açıklanacak.

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.