|

'Alp Yalman yapamaz'

Galatasaray'ın eski başkanı Faruk Süren, başkanlığa adaylığını açıklayan Alp Yalman için, "Yalman şu an için kulübün iç işleyişine hakim değil, Ünal Aysal devam etmeli" dedi

Al Jazeera Türk
00:00 - 24/09/2014 Çarşamba
Güncelleme: 16:03 - 24/09/2014 Çarşamba
Yeni Şafak
'Alp Yalman yapamaz'
'Alp Yalman yapamaz'

Al Jazeera'ye açıklamalarda bulunan Faruk Süren, Galatasaray'ın lig, şampiyonlar ligi ve maddi açıdan zorlu bir süreçten geçtiğini söyledi. Süren, bu nedenle kulübün işleyişine hâkim olan Ünal Aysal'ın en azından başkanlık süresinin sona ermesine kadar görevinden kalması gerektiğini belirtti. Galatasaray'ın durumunu Ali Dürüst, Abdurrahim Albayrak ve camianın önde gelen isimleriyle görüştüğünün altını çizen Süren "Şu an için benim başkanlık düşüncem yok. Bana bu yönde gelen bir teklif de yok ancak Ünal Aysal bırakma kararı alırsa, ki ben bırakmasını istemiyorum, o zaman oturup durumu yeniden değerlendiririz" ifadelerini kullandı.

Ünal Aysal'ın ekibini değiştirerek yoluna devam etmesi gerektiğinin altını çizen Süren, "Belki de yeniden eski yöneticilerini ekibe kazandırabilir, eski yönetimine dönmek isteyebilir çünkü çok değerli isimler önceki yönetimde vardı, iyi bir yönetimdi. Aysal, bu durumda kulübü bırakıp gitmemeli" dedi.

'Yalman çok değerli bir isim ama...'

Alp Yalman'ın da çok değerli bir isim olduğunu, 'Galatasaray yalnız kalmaz' düşüncesiyle adaylığını açıkladığını düşündüğünü belirten Süren ancak Yalman'ın şu an için kulübün iç işleyişine hâkim olmadığını sözlerine ekledi.

Galatasaray'da yeni başkanın belirleneceği genel kurul 18 Ekim'de düzenlenecek. Fenerbahçe derbisinin de oynanacağı bu tarihte yeterli katılım sağlanamazsa yeni başkan 25 Ekim'deki kurulda belli olacak.

Şu an için başkanlığa aday olduğunu açıklayan tek isim Alp Yalman. Ünal Aysal'ın ise kararını bu akşam açıklaması bekleniyor.

9 yıl önce
default-profile-img