|

Christian Atsu'nun yakınları umutla bekliyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay'da yıkılan rezidansın enkazı altında kalan Hataysporlu futbolcu Christian Atsu'nun yakınları, Ganalı futbolcunun sağ olduğuna inanıyor. Detaylara haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz.

12:22 - 17/02/2023 Cuma
Güncelleme: 12:22 - 17/02/2023 Cuma
AA
Christian Atsu'nun enkaz başındaki yakınları
Christian Atsu'nun enkaz başındaki yakınları

"Asrın felaketi" olarak nitelenen depremlerde yıkılan, 30 yaşındaki Ganalı oyuncu Atsu'nun yaşadığı evin de bulunduğu Rönesans Rezidans'ın enkazında ekipler arama kurtarma çalışmasını sürdürüyor. Depremin ardından kente gelen Atsu'nun kardeşi Isaac Twasam, menajeri Nana Sechere ile arkadaşları ve Gana Konsolosluğu görevlileri enkazın başında umutla bekliyor.


Her gün sabah erken saatlerde enkaz alanına gelerek çalışmaları takip eden Atsu'nun yakınları, arama kurtarma çalışmasından gelecek mutlu haber için dua ediyor. Enkaz çevresinde ateş yakarak ısınmaya çalışan Atsu'nun yakınları, görevlilere sorular sorarak devam eden çalışmalar hakkında bilgi alıyor.


"Cenazelerin Atsu olmaması için dua ediyoruz"


Menajer Nana Sechere, Atsu'dan haber alana dek bekleyeceklerini belirterek, "Günlerdir buralardayız. Biz Atsu'nun yaşadığına inanıyoruz. Hala umutluyuz. Onu bulmak için uğraşıyoruz. Çok fazla cenaze çıkıyor. Çıkarılan cenazelerin Atsu'ya ait olmaması için dua ediyoruz. Hastanelere fotoğrafının gönderilmesini istiyoruz. Belki depremin ardından enkazdan çıktı ama şu an komada. Belki insanlar Atsu'yu tanımamış olabilir. Onu gören olursa bize ya da AFAD'a başvursun. Sadece onu bulmak istiyoruz" diye konuştu.


Christian Atsu'nun kardeşi Twasam ise "Yaşıyor, umudum var. Atsu'yu bulana kadar ayrılmayacağım. Onu sağ bulacağımıza inanıyorum." ifadesini kullandı.


#arama kurtarma
#Atakaş Hatayspor
#Christian Atsu
#enkaz
#Hatay
#Rönesans Rezidans
1 yıl önce
default-profile-img