|

İsmail Kartal: Derbilerin favorisi yoktur

Fenerbahçe, Süper Lig 14. hafta maçında sahasında Sivasspor'u 4-1 mağlup etti. Galibiyet sonrası hafta sonu oynayacakları derbi karşılaşmasına değinen teknik direktör İsmail Kartal, "Derbilerin önceden favorisi yoktur. Sonuçları önceden kestirilemez" ifadelerini kullandı.

22:55 - 4/12/2023 Pazartesi
Güncelleme: 22:55 - 4/12/2023 Pazartesi
Yeni Şafak
Fotoğraf: Kadircan Dilli
Fotoğraf: Kadircan Dilli

Trendyol Süper Lig 14. hafta karşılaşmasında Fenerbahçe evinde Sivasspor'u 4-1 mağlup etti.


Galibiyetin ardından teknik direktör İsmail Kartal, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.


İsmail Kartal'ın açıklamaları:

'Tempoyu artırdık'

"Planladığımız gibi gitti. Sivasspor'un oyun planını biliyorduk. Birinci bölgede bekleyerek, ikinci bölgede kazandıkları toplarla hızlı hücum yapan ve ligde bunu en iyi yapan takımlardan biri. Bugüne kadar oynadıkları maçların istatistiklerinden bunu tespit ettik. Hücum ederken savunmamıza çok dikkat ettik. İyi başladık, biraz düştük, ilk yarının sonu ikinci yarı başı tekrar tempo arttırdık, tekrar duraklama, sonra tempoyu artırdık. Kazanmamız gereken maçı, taraftarlarımızla beraber farklı galip gelerek 3 puan aldık. Yolumuza devam ediyoruz"


'Beşiktaş maçına hazırlanacağız'

"Hafta sonu oynayacağımız Beşiktaş maçına hazırlanacağız. Burada önemli olan şu, maçı kazandık 4-1. Bugün sakatlıktan dönen Ferdi, Fred gibi oyuncularımızın bu geçiş maçında, ön hazırlık maç diyelim, sakatlıktan sonraki ilk maçlarında güzel bir reaksiyon verdiler. Beşiktaş maçına kadar çok daha iyi olacaklardır. Kazandığımız için mutluyum"


'Oyunda düşüş yok'

"Bugün galibiyet için mutluyum. Oyunda düşüş yok. Baştan sona üstün oynadık. Neden mutlu olmayayım. Zaman zaman geri çekileceksiniz, zaman zaman topu rakibe vereceksiniz. Top Sivasspor'dayken kompakt bir şekilde topun karşısında kaldık. 2-1'den sonra 4-1 oldu, 5-1 veya 6-1 olabilirdi"


Djiku son durumu

"Alexander Djiku için gün gün bakıyoruz. Tarih vermem doğru olmaz. Takım antrenmanlarına başladı. Sağlık ekibimizle gün gün değerlendiriyoruz. Hafta sonuna kadar bakacağız"


Beşiktaş derbisi

"Derbilerin önceden favorisi yoktur. Sonuçları önceden kestirilemez"


#Fenerbahçe
#İsmail Kartal
#Sivasspor
3 ay önce
default-profile-img