|

Ozan Tufan: Futbolu çok özledim

Süper Lig ekiplerinden Aytemiz Alanyaspor, Fenerbahçeli orta saha oyuncusu Ozan Tufan ile sezon sonuna kadar anlaştı. Kendisini turuncu-yeşilli takıma bağlayan sözleşmeyi imzalayan Ozan futbolu çok özlediğini ifade etti.

Yeni Şafak
17:19 - 5/01/2019 Cumartesi
Güncelleme: 17:32 - 5/01/2019 Cumartesi
DHA
Ozan Tufan Alanyaspor formasıyla basın mensuplarına poz verdi.
Ozan Tufan Alanyaspor formasıyla basın mensuplarına poz verdi.

Alanyaspor Cengiz Aydoğan Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Ozan Tufan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. 23 yaşında oyuncu futbolcu, ligin ikinci yarısında kendisini Aytemiz Alanyaspor'a bağlayan sözleşmeye imza attı.

Çavuşoğlu: Talipleri olmasına rağmen Alanyaspor'u tercih etti

İmza töreninde konuşan Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, devre arasındaki ilk transferi bugün Ozan Tufan ile gerçekleştirdiklerini söyledi. Çavuşoğlu, "Ozan Tufan, son günlerde gündemde olan ve konuşulan bir isimdi. Kendisine öncelikle camiamıza hoş geldin diyorum. Ozan'ın kariyeri belli, Alanyaspor'a çok şey katacağına inandığımız için kendisini transfer ettik. Kendisi de talipleri olmasına rağmen Alanyaspor'u tercih etti. Alanyaspor'u seçtiği için de kendisine teşekkür ediyorum. Ayrıca transfere büyük katkısı olan Ali Koç başkanıma da çok teşekkür ederim. Neticesinde Ozan Tufan, Alanyaspor'da sezon sonuna kadar formasını giyecek. Transfer çalışmalarımızın da arkası gelecek" dedi.

Ozan Tufan: Futbola hasret kaldım

Ozan Tufan ise başkan Çavuşoğlu ve teknik direktör Sergen Yalçın'a teşekkür ederek, "5-6 aylık bir süreçte beni kendi aralarında görmek istedikleri için teşekkür etmek istiyorum. Başkanım ve hocamın beklentilerini fazlasıyla göstereceğimi belirtmek istiyorum. Futbolu çok özlediğimi, uzun süredir oynamadığımı futbola hasret olduğumu buradan duyurmak istiyorum. Kendimi bu süreçte kafa, psikolojik ve fiziksel olarak iyi hazırladığımı düşünüyorum. Bunu sahaya yansıtacağım ve bunun da Alanyaspor'a yansıyacağını düşünüyorum. En iyi yerlere geleceğimi düşünüyorum" diye konuştu.

"
Taraftara ilk mesajı sahada vereceğim"

Taraftarlara mesajını çıkacağı ilk maçta sahada vereceği belirten Ozan Tufan, sözlerini şu ifadelerle tamamladı;

  • "İlk mesajımı ilk maçta güzel bir şekilde vereceğim. Gönlüm içim rahat. Onlar da rahat olsunlar iyi bir destekle güzel yerlere geleceğimizi düşünüyorum. Alanyaspor'un alt sıralar değil üst sıralarda olması gerekiyor. Ben de elimden geleni yapacağım ve takımım bunu yapacaktır."
#Ozan Tufan
#Alanyaspor
5 yıl önce