|
Spor

Sinan Bolat Portekiz'i karıştırdı!

Galatasaray'da aldığı para büyük tartışmalara neden olan Sinan Bolat'ın 1.3 milyon euro alması Portekizlileri şaşkına çevirdi.

Yeni Şafak
12:53 . 18/12/2014 Perşembe
Diğer

Publico gazetesi, Porto'nun sezon başında Osasuna'dan aldığı Andres Fernandez için 1.6 milyon euro bonservis bedeli ödediğini, İspanyol kalecinin yıllık maaşının ise vergiler dahil 850 bin euro olduğunu söyledi. Matheus, Porto'nun sezon başında Coimbra'dan aldığı Ricardo Nunes'e ise vergiler dahil 480 bin euro ödediğini bildirdi. Porto'nun birinci kaleciliğine yükselen Fabiano'nun maaşının ise Fernandez gibi 850 bin euro olduğunu belirtti.


Geçen sezon Kayserispor'da yıllık 450 bin euro'ya kiralık oynayan Sinan'ın, Porto'dan aldığı paranın vergiler dahil 370 bin euro yani vergiler çıkınca 200 bin euro olduğu bildirildi. Yani Sinan Bolat, Galatasaray'da Porto'dan aldığının 6 katından fazlasına oynuyor.


Peki Porto'nun en değerli oyuncusu 70 milyon euro değer biçilen Jackson Martinez ne kadar alıyor? Evet Sinan Bolat'tan fazla... vergiler dahil cebine giren para yıllık 3 milyon euro yani net 1.7 milyon euro... peki Porto'nun Afrika'da yılın futbolcusu seçilen oyuncusu Yacine Brahimi'nin aldığı rakam ne kadar? O maaşını dolar üzerinden alıyor ve yıllık girdisi net 1 milyon 430 bin USD'ye geliyor. (Fotospor)

#porto
#Galatasaray
#Matheus
#Coimbra
#Jackson Martinez
#sinan bolat
#sinan polat
#sinan bolat ne kadar alıyor
8 yıl önce
default-profile-img