Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Spor UEFAdan EURO 2020 kararı 23ten 26ya çıkarıldı

UEFA'dan EURO 2020 kararı: 23'ten 26'ya çıkarıldı

UEFA, Avrupa Şampiyonası’nda koronavirüs pandemisinden dolayı sıkıntı yaşanmaması adına takım kadrolarının 23 yerine 26 kişilik olmasını onayladı.

Haber Merkezi İHA
UEFAdan EURO 2020 kararı: 23ten 26ya çıkarıldı
A Milli Takım kadrosu

UEFA İcra Komitesi bugün, koronavirüs salgını sebebiyle sorun oluşmaması ve devamlılığın sürdürülebilmesi için UEFA EURO 2020 turnuvasına özel kuralları onayladı. Buna göre olası koronavirüs vakaları ve karantina önlemleri nedeniyle maçlarda sıkıntı yaşanmaması için takım kadrolarının sayısı 23’ten 26’ya çıkarıldı. Ancak her bir karşılaşma için bildirilecek maksimum futbolcu sayısı 23 olarak kalacak.

1 Haziran 2021 tarihi itibarıyla değişikliklerin tıbbi olarak onaylanması koşuluyla, ciddi sakatlık veya hastalık durumunda oyuncu listesinde sınırsız değişiklik yapılmasına izin verilecek.

Koronavirüs testi pozitif çıkan veya pozitif çıkan kişiyle yakın temaslı olarak belirlenen ve bu nedenle izole edilen oyuncular da vaka olarak kabul edilecek. Bu sebeple müsabakadan önce UEFA yönetiminin onayı ile kadroda değişiklik yapılabilecek.

Yeni yönetmeliğe göre, listede ismi bulunan bir ya da iki kaleci fiziksel yetersizlik durumunda turnuva boyunca her maçtan önce kalecilerin yer değiştirmesine imkan sağlanacak. Fakat müsabakanın bütünlüğünü korumak için oyuncu listesinde değiştirilen bir oyuncu listeye yeniden alınamayacak.

EURO 2020'de şehir değişikliği
SPOR
EURO 2020'de şehir değişikliği

Şenol Güneş Yeni Şafak'a konuştu: 
EURO 2020’de iz bırakacağız
SPOR
Şenol Güneş Yeni Şafak'a konuştu: EURO 2020’de iz bırakacağız
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.