Teknoloji Altın renkli Panamera trafikten men edildi

Altın renkli Panamera trafikten men edildi

Alman polisi, altın kaplama gibi görünen Porsche marka bir otomobili trafikten men etti ve gerekçe olarak diğer sürücüleri rahatsız ettiğini belirtti.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Altın renkli Porsche'nin sahibi polis tarafından daha öncesinde uyarılmıştı.
Altın renkli Porsche'nin sahibi polis tarafından daha öncesinde uyarılmıştı.

Modifiye meraklısı otomobil sahipleri araçlarının dikkat çekici olması için elinden gelen herşeyi yapabiliyor.Hatta bazıları araçlarını altın kaplama gibi gösterebiliyor. Almanya’da yaşayan bir kişi de Porsche Panamera aracını altın renginde kaplamıştı.

Altın renkli Porsche Panamera, Alman polisi tarafından trafikten men edildi. Bu durumun sebebi olarak trafikteki diğer sürücülerin aracın renginin diğer sücürülerin gözünü alması gösterildi.

Almanya’da daha önce Lamborghini aynı gerekçeyle trafikten men edilmişti. Aracın sahibi polis yönergeleri doğrultusunda aracının kaplamasını söktürmüş ve sonrasında aracına kavuşmuştu. Benzer bir sürecin Panamera’da da yaşanması muhtemel.

Polis daha önce uyardığı araç sahibinin kaplamaları sökmek için çaba göstermediğini ve bu nedenle aracı trafikten men ettiğini açıkladı. Almanya’da bu tarz kaplamalar ortalama 2.500-5.000 euro fiyatlarla kaplanıyor.

Araçların bu şekilde kaplanması ülkemiz dahil olmak üzere birçok ülkede yasak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.