Teknoloji Marmara AİHL öğrencilerinden büyük başarı

Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi başarıları - Mücahit Kıbrıs haberleri

Marmara AİHL öğrencilerinden büyük başarı

Üsküdar Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Samsun'da düzenlenen 13. Uluslararası MEB Robot Yarışması'nda önemli bir başarıya imza atarak İnsansı Robot kategorisinde 55 takım arasından 2. 3. 5. ve 7'ncilik elde ettiler. Okul Müdürü Mücahit Kıbrıs, yetiştirdikleri öğrencilerin sadece dini konularda değil dil, mesleki eğitim ve teknik gibi alanlarda da Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün koordinasyonunda önemli çalışmaları olduğuna dikkati çekerek, "Çok yönlü ve farklı becerilere hitap eden bir eğitim anlayışı ile okulu hayatın merkezi haline getirmeye çalışıyoruz" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Öğrenciler şehit İmam Hatipli Eren Bülbül, şehit öğretmenler Necmettin Kuyucu, Necmettin Yılmaz'a ithaf etti.
Öğrenciler şehit İmam Hatipli Eren Bülbül, şehit öğretmenler Necmettin Kuyucu, Necmettin Yılmaz'a ithaf etti.

Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenen 13. Uluslararası Robot Yarışması, Samsun'un ev sahipliğinde yapıldı.

Mustafa Kemal Atatürk'ün kurtuluş mücadelesini başlatmak için 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışının 100'üncü yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Samsun'da düzenlenen yarışmaya Türkiye'nin yanı sıra Tunus, Gürcistan, Ukrayna, Lübnan, Bangladeş, Bosna Hersek, Gambiya, İran, Zambiya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Pakistan, Yemen, Kazakistan, Cezayir, Romanya, Turks ve Caicos Adaları'ndaki 878 kurumdan 5 bin 999 yarışmacıya ait 3 bin 848 robot katıldı.

Yarışma, lise ve üniversite öğrencilerinin bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesinin yanı sıra endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması amacını taşıyor.

Yarışmaya katılan bir öğrenci ve robot kol.

Tema "yapay zeka uygulamaları" olarak belirlendi

Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenen Uluslararası Robot Yarışması'nın 13'üncüsünün teması, "Yapay zeka uygulamaları" olarak belirlendi.

  • Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, yarışmada başarıya imza attı. Marmara AİHL öğrencileri, İnsansı Robot kategorisinde 55 takım arasında 2. 3. 5. ve 7'nci oldu. Öğrenciler başarılarını Şehit İmam Hatipli Eren Bülbül, şehit öğretmenler Necmettin Kuyucu, Necmettin Yılmaz'a ithaf etti.

TEKNOFEST de paydaş olarak katıldı

Son 7 yıldır TÜBİTAK iş birliğiyle yapılan organizasyonun paydaşları arasına bu yıl, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) tarafından yürütülen TEKNOFEST de katıldı.

T3 Vakfı, düzenlediği festivaller ve yarışmalarla gençlere bilim ve teknolojiyi sevdiriyor.

Eğitimde çok yönlülüğe ihtiyaç var

Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Mücahit Kıbrıs, okullarında Arapça hazırlık eğitimi verdiklerini, aynı zaman öğrencileri mesleki eğitim ve teknik konularında da en güzel şekilde yetiştirdiklerini vurguladı.

Marmara Anadolu İmam Hatip Lisesi sahip olduğu sosyal imkanlarla da öne çıkıyor.

Eğitimde çok yönlülüğe ihtiyaç olan bir dönemin yaşandığına dikkati çeken Kıbrıs, "Biz de bu çok yönlülük esasına göre hareket ediyoruz. Bir kısım öğrencimiz robot yarışmasına katılıyor, bir kısmı Ürdün'de Arapça eğitimi alıyor, diğer bir grup akıllı şehirlerle ilgili organizasyonlarda yer alıyor" ifadesini kullandı.

Okul Müdürü Mücahit Kıbrıs.

Sırada İngilizce hazırlık var

Yetiştirdikleri öğrencilerin bilginin kendilerine sunulmasını bekleyen değil, bizzat bilgiye ulaşan doğrultuda adımlar attığını anlatan Kıbrıs, şöyle devam etti:

Samsun'daki yarışmada aslında birinci olmamız gerekiyordu. Çünkü bizim önümüzde yer alan okul şartnameye uymadı. Ancak itirazımız kabul görmedi.

Okulun Ürdün'deki Arapça kampına katılan öğrencileri.

Biz önümüze bakmaya, yeni başarılar kazanmaya devam edeceğiz. Arapça hazırlığı olan okullar içerisinde oldukça iyi bir konumdayız. Şimdi sırada İngilizce hazırlık sınıfı kurma hedefimiz var. Bunun için Malta'da bir takım görüşmeler yaptık. Bu konudaki çalışmalarımızı da bir an önce tamamlamak istiyoruz."

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.