|

TOGG tasarımları 27 AB ülkesi ve Çin'den sonra Japonya'da da tescillendi

Türkiye'nin ilk yerli otomobili çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Son dakika haberine göre, yerli otomobilin marka isminin TOGG olduğu açıklandı. TOGG markasının 27 Avrupa Birliği (AB) ülkesi ve Çin’den sonra Japonya’da da tescillendiği belirtildi.

07:15 - 19/08/2020 Çarşamba
Güncelleme: 07:32 - 19/08/2020 Çarşamba
AA
TOGG tasarımları Japonya'da da tescillendi.
TOGG tasarımları Japonya'da da tescillendi.

Türkiye'nin ilk yerli otomobili için çalışmalar tam gaz devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bursa’da TOGG yerli otomobil fabrikasının temel atma törenini gerçekletirdi. 2022 yılında ilk etapta SUV modelin üretileceği yerli otomobilin fabrika inşaatının 18 ayda bitirilmesi bekleniyor.TASARIMLARI TESCİLLENDİ

  • Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) tasarımları, 27 Avrupa Birliği (AB) ülkesi ve Çin’den sonra Japonya’da da tescillendi.

TOGG'un Twitter hesabından yapılan açıklamada, TOGG tasarımlarının, 27 AB ülkesi ve Çin’den sonra Japonya’da da tescillendiği bildirildi.

Açıklamada, "Japon Patent Ofisi (JPO), C-SUV ve Sedan tasarımlarımızın Japonya’da TOGG adına tescil edildiğini açıkladı." ifadeleri kullanıldı.#AB
#TOGG
#Tescil
#Çin
#Japonya
#Yerli otomobil
4 yıl önce