Teknoloji Yeni CLS 53 kendi kararlarını veriyor

Yeni CLS 53 kendi kararlarını veriyor

Mercedes'in lüks spor modeli 2019 CLS 53, tek bir dokunuşla aracın tüm atmosferini değiştiriyor.

Araç seçeneklerinden sürüş ruh halinizi gösteren bir tercih yapabiliyorsunuz: Rahatlık, Sıcaklık, Enerji, Keyif veya Konfor. Bir seçim yaptığınızda CLS 53 iklim kontrollerini (özel kokular da dahil olmak üzere), havalandırma seviyesini, ısıtmayı, masaj ayarlarını ve müziği bu moda göre ayarlıyor.

Haber Merkezi Diğer Yeni Şafak
Mercedes-Benz CLS 53'ün iç tasarımı.
Mercedes-Benz CLS 53'ün iç tasarımı.

2019 Mercedes-Benz CLS 53, zarif görünüşü ve sürüş keyfi ile öne çıkıyor olsa da, bu sürüş keyfini sağlayan ve araba bilgi - eğlence sistemlerine fark katan bir teknolojiye de sahip. Energizing Comfort Control özelliğinin getirdiği yeniliklerden biri, eğer ruh halinize uygun değil ise, çalmakta olan müziği kapatmak.

Ayarlar sayesinde daha keyifli bir sürüş deneyimi sunmayı hedefliyor. Araç seçeneklerinden sürüş ruh halinizi gösteren bir tercih yapabiliyorsunuz: Rahatlık, Sıcaklık, Enerji, Keyif veya Konfor. Bir seçim yaptığınızda CLS 53 iklim kontrollerini (özel kokular da dahil olmak üzere), havalandırma seviyesini, ısıtmayı, masaj ayarlarını ve müziği bu moda göre ayarlıyor. Hatta bir seçenekte araç, rastgele aralıklar ve yönlerde havalandırmanın çalıştırılması ile rüzgarlı bir günde yaşanılan hissi yinelemeyi deniyor. Aracın neredeyse kendi başına düşünüp hareket ettiğini söyleyebiliriz. Tek gereken, sizin ilk girişi yapmanız.

Bir Mercedes temsilcisi tarafından Wisconsin'deki bir oturumda John Brandon'a söylendiği üzere, CLS 53, seçtiğiniz müziklerin dakikadaki ritmini inceliyor ve eğer ritim seçili moda uymuyorsa bunları kapıyor. Ayrıca aracın 13 hoparlörlü muazzam Burmester ses sistemi de konserde gibi hissetmenizi sağlayabiliyor.

Bu tür bir teknoloji, araçların yapay zekadan nasibini almaya başladığını kanıtllaması açısından önemli. Bu araç, istediğiniz ruh halini bilerek tüm sürüş keyfini buna göre ayarlayabiliyor. Beklenebilecek bir sonraki teknoloji ise yüz ifadelerini okuyarak ruh halini anlayan, hatta stresli bir toplantıdan çıktığınızı bilen, muhtemelen kalp ve nefes ritmini de takip ederek bu kararlara yaklaşmada kullanan bir araç olabilir; yani sizin bir giriş yapmanıza bile gerek kalmayabilir. Bu teknoloji, eğer neşeli bir halindeyseniz daha enerjik bir sürüş için tüm performans modlarını açabilir veya stresli iseniz otomatik bir şekilde masaj başlatarak sakinleşmenize yardımcı olabilir.

Şimdilik ise siz istediğiniz ruh halini seçiyorsunuz ve geri kalan her şey ile CLS 53 ilgileniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı gazetecileri kabul etti: ABD sözünü tutmazsa harekat sürer, YPG’nin çekilmesinin sorumluluğu ABD’de
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yabancı gazetecileri kabul etti: ABD sözünü tutmazsa harekat sürer, YPG’nin çekilmesinin sorumluluğu ABD’de

Yabancı Mensupları kabulünde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "

PYD’nin bıraktığı 750 DEAŞ’lının 195’i yakalandı. Amerika 120 saatlik sürenin sona erdiği salı akşamına kadar bize verdiği sözleri tutabilirse güvenli bölge konusu çözülmüş olacaktır ama bu söz bilaistisna yerine getirilmemiş olursa 120'nci saatin sona erdiği dakika, Barış Pınarı Harekatımız kaldığı yerden çok daha kararlı bir şekilde devam edecektir. Şu anda tabii daha henüz terör örgütleri çıkmış değil. 120 saati bunun için belirledik" dedi. Trump'ın mektubu ile ilgili açıklamada bulunan Erdoğan, "Elbette bizler bunu unutmadık. Unutmamız doğru değil ama bizim karşılıklı olan sevgi, saygımız da bunları sürekli gündemde tutmaya müsaade etmiyor. Bu konuyu bugünkü meselemiz ve önceliğimiz olarak da görmüyoruz. Vakti saati geldiğinde bu konuyla ilgili olarak gerekenin yapılacağının da bilinmesini istiyoruz" ifadesini kullandı.

Genç muhtar 5 yıllık maaşını köyüne bağışladı: Konak ve kütüphane yapacak
Gündem

Genç muhtar 5 yıllık maaşını köyüne bağışladı: Konak ve kütüphane yapacak

Düzce'de, doğup büyüdüğü köyünde muhtar seçilen 31 yaşındaki veteriner teknisyeni Feyzullah Akyol, kredi çekerek satın aldığı arsayı konak ve kütüphane yapmak için köyüne bağışladı. Arkadaşlarının ve komşularının kendisine her zaman destek olduğunu aktaran Akyol, "Bu yola çıkmamızdaki en büyük sebep köyden kente geçişin önüne geçmek oldu, gençlerin şehirlerde bulduğu imkanları köyümüzde ne kadar temin edebiliriz diye düşündük" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mektubu unutmamız mümkün değil, vakti geldiğinde gereken yapılacak
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mektubu unutmamız mümkün değil, vakti geldiğinde gereken yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beşiktaş'ta bulunan Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde yabancı medya kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Trump'ın mektubu ile ilgili konuşan Erdoğan, "Elbette bizler bunu unutmadık. Vakti saati geldiğinde bu konuyla ilgili olarak gerekenin yapılacağının da bilinmesini istiyoruz" dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.