Video Bakan Soylu Yurt eylemlerine katılan öğrencilerin KYK başvurusu yok
Bakan Soylu: Yurt eylemlerine katılan öğrencilerin KYK başvurusu yok
Bakan Soylu: Yurt eylemlerine katılan öğrencilerin KYK başvurusu yok
Yurt bahanesiyle 24 ilde düzenlenen eylemlere toplam 2 bin 243 kişi katıldı. Bunlardan 310'unun öğrenci olduğu tespit edildi. Öğrencilerin tamamına yakının yurt başvurusunun bulunmadığı belirlendi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'yurt bahanesiyle' 24 ilde düzenlenen eylemlere ilişkin açıklamalarda bulundu. 2 bin 243 kişinin bu eylemelere katıldığını söyleyen Soylu, 'Bunlardan 310'u öğrenci. Bu öğrencilerin tamamına yakınının yurt başvurusu bulunmuyor' dedi.

Yurt eylemlerini gerçekleştirenlerin büyük çoğunluğunun öğrenci dahi olmadığına dikkat çeken Bakan Soylu; “Ülkemizi istikrarsızlaştırmaya çalıştıklarını, ekonomi, kamu düzeni, uluslar arası ilişkileri nasıl tahribat alanına dönüştürmeye çalıştıklarını görüyoruz. Peki, başarabildiler mi? Hayır. Bugün yurt bulamayan öğrenciler bahanesi ile 10 gündür bazı eylemler oluyor. Ülke genelinde 24 ilde 114 eylem yapıldı. Mükerrer katılımlarla toplam 2 bin 243 katılım oldu ve bunların sadece 310'unun öğrenci olduğu tespit edildi. Bu öğrencilerin tamamına yakının yurt başvurusu dahi olmadığı ve sol gruplarla bağlantılı olduğu belirlendi. Esasen tüm bu yapılanların çıkış noktası marjinal terör örgütüdür ve buralar eleman devşirme ortamıdır.' dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.