Video Bir tiyatro daha son buldu Akşenerin videolu paylaşımını valilik yalanladı
Bir tiyatro daha son buldu: Akşenerin videolu paylaşımını valilik yalanladı
Bir tiyatro daha son buldu: Akşener'in videolu paylaşımını valilik yalanladı
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabından bir esnaf ile görüşme anına ilişkin video yayınladı. Valinin kravat taktığı için kendisine 'Çengiler gibi gelmişsin' dediğini öne süren esnaf ile ilgili İstanbul Valiliği'nden açıklama geldi. Valilik, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.


Valilik'ten konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
'İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener'in bugün sosyal medya hesabında yayınlanan paylaşımında yer alan iddialarla ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi zarureti doğmuştur. Valilik Makamında yapılan görüşmede Vali Ali Yerlikaya tarafından sarf edildiği iddia edilen “Çengiler gibi kravat takmış gelmişsin.' ifadesi kesinlikle kullanılmamıştır ve iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Eyüpsultan Belediyesince taşınma sürecinde esnafımıza her türlü yardım yapılmıştır. Elektrik ve doğalgaz kesintisi yapılmamıştır.'

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.