Video Evlat nöbetini sürdüren Süleyman Aydından HDP Genel Merkezi önünde tokat gibi sözler
Evlat nöbetini sürdüren Süleyman Aydından HDP Genel Merkezi önünde tokat gibi sözler
Evlat nöbetini sürdüren Süleyman Aydın'dan HDP Genel Merkezi önünde tokat gibi sözler
Diyarbakır HDP İl Başkanlığı binası önünde 723 gündür evlat nöbeti tutan ailelerden Süleyman Aydın ve Celil Bektaş, Ankara'ya gelerek HDP Genel Merkezi önüne siyah çelenk bıraktı.

Burada basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulunan Aydın, 'Tek bir cesaretli HDP milletvekili çıkıp da bu Kürt ailelerine sahip çıkmadı. Siz anne-baba değil misiniz? Siz kendi evlatlarınızın yüzüne nasıl bakabiliyorsunuz. Ben 6 yıldır kendi oğlumun yüzünü göremedim.

'Kürt için mücadele ediyoruz' diyorlar Kürt'ü öldürüyorlar. Zaman zaman HDP açıklamalarında 'zulüm var Doğu'da diyor.' Doğrudur. PKK zulmü var. HDP zulmü var. Bu zulüm değil de nedir?

Herkese insan hakları var da bizim çocuklarımıza yok mu? Neden bizden kaçıyorsunuz. Kürt için mücadele etmiyor musunuz? Neden Kürt'ten kaçıyorsunuz. Biz de Kürt'üz. Ama biz Türkiye Cumhuriyeti'nin Kürt'üyüz. Amerika'nın Kürt'ü değiliz. Biz asla vatanımıza ihanet etmiyoruz.

Kemal Kılıçdaroğlu, Selahattin Demirtaş'ın tahliyesini istiyorsun. Bu çocuklarımızın tahliyesinin neden istemiyorsunuz. Yani ha HDP, ha CHP olmuş artık. Bize dedikleri tek cevap, 'çocuğunuzu devletten isteyin' diyorlar. Bizim çocuklarımızı devlet götürmedi ki, bizim çocuklarımızı CHP'nin dostları götürdü.' ifadelerini kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.