Video Ömer Çelik anlattı Cumhurbaşkanı Erdoğanın cezaevi anısı duygulandırdı
Ömer Çelik anlattı: Cumhurbaşkanı Erdoğanın cezaevi anısı duygulandırdı
Ömer Çelik anlattı: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cezaevi anısı duygulandırdı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana'da gençlerle bir araya geldi. Program sırasında bir gencin 'Bu ülkeye hizmet etmek için çok bedeller ödediniz, cezaevinde hiç anınız oldu mu?' sorusuna yanıt veren Erdoğan, 'Benim oradaki en önemli hayatım şuydu, tüm günümü gelen ziyaretçilerimle geçirir, gece de sabah namazına kadar bana gelen mektupların cevabını yazardım. Yaklaşık bu şekilde 10 bine yakın mektup yazdım. Orada dersimi iyi çalıştım. Çıktıktan sonra da fazla uzun sürmedi, kısa bir zamanda iktidar olduk' dedi.

Söz alarak bir anıyı anlatan Ömer Çelik, şu ifadeleri kullandı: 'Siz cezaevindeydiniz, biz ziyarete geliyorduk. Dışarıda 2-3 gün üst üste bir teyzeyi gördük. Teyzeye ihtiyacını sorduk. 'Ben çok uzak bir yerden geldim, ona burada dua ediyorum, sizden bir ricam var, bu çay bardağını ona verin, bununla bir çay içsin, sonra da bardağı bana getirin ben de saklayayım' dedi. Genç arkadaşlarımız şunu bilsin diye söylüyorum ki, bu büyük siyasi yürüyüşümüzün ardından bu kadar büyük bir bereket vardır, bu kadar büyük dua vardır. Hem gençlerin hem 70 yaşında da olsa gönlü genç olanların bu büyük desteği vardır. Cezaevindeyken de vardı, şimdi de var.'

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.