|

2016 Rio Olimpiyatları ne zaman?

2016 Rio Olimpiyatları 5-21 Ağustos 2016 tarihleri arasında Brezilya'nın en büyük 2. şehri olan Rio de janeiro'da gerçekleşecek. Bir çok ülkenin katılım göstereceği 2016 Rio Olimpiyatları şimdiden spor severlerin heyecanının artmasına sebep oldu. Olimpiyatla ilgili son gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz.

Yeni Şafak
20:11 - 27/06/2016 Pazartesi
Güncelleme: 00:01 - 28/06/2016 Salı

2016 Rio Olimpiyatları 5-21 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak.A Milli Basketbol Takımı'nda sağlık kontrolleri tamamlandı.


Filipinler'in başkenti Manila'da 5-10 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek 2016 Rio Olimpiyat Oyunları Elemeleri'nde mücadele edecek A Milli Erkek Basketbol Takımı'nda sağlık kontrolleri tamamlandı.Türkiye Basketbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre milli oyunculardan Doğuş Balbay, Cedi Osman ve Furkan Korkmaz, Acıbadem International Hastanesinde, Melih Mahmutoğlu, Barış Hersek, Ali Muhammed ve Birkan Batuk ise Acıbadem Kadıköy Hastanesinde sağlık kontrolünden geçti.Detaylı kan tetkikleri yapılan sporcular, ortopedi, iç hastalıklar, göz, kulak burun boğaz, genel cerrahi ve kardiyoloji bölümlerinde muayene edildi.Milli takımdaki 14 basketbolcudan 7'si, daha önce sağlık kontrolünden geçmişti.
"Rio benim için çok güzel bir tecrübe olacak"


Rüzgar sörfü olimpik sınıfta Türkiye'yi 2016 Rio Olimpiyatları'nda temsil edecek Dilara Uralp, "Çok daha kapsamlı antrenmanla çok daha iyi seviyeye gelebileceğimi düşünüyorum" dedi.Kendisine destek veren Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi'ni ziyaret eden Dilara, gazetecilere yaptığı açıklamada, asıl hedefinin 2020 Olimpiyatları olduğunu ancak 2016'ya gitme hakkını elde etmenin de çok önemli olduğunu söyledi.2020 Olimpiyatları için daha iddialı konuşan Dilara, şunları kaydetti:"2020'de çok iyi antrenman ve kamp trafiği ile iyi bir derece bekliyorum. Deniz Ticaret Odasına desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum, onlar olmadan bu seviyeye gelemezdim. Rio'da geçen yıl bir test evente katılmıştım. Parkuru biliyorum ancak çok tecrübeli sporcularla yarışacağım. Ben henüz 20 yaşındayım, mücadele edeceğim sporcular ise 25-30 yaşında. Benim için çok güzel bir tecrübe olacak."Dilara, 2016 Rio Olimpiyatları öncesinde Finlandiya'da 5 günlük bir kamp yapacağını daha sonra milli takım kampında olacağını, 1 Ağustos'ta da Rio'ya gitmeyi planladığını kaydetti.Dilara Uralp, Rio için kotayı 1-1,5 yıllık bir çalışma ile aldığını hatırlatarak, şöyle konuştu:"Çok daha kapsamlı antrenmanla çok daha iyi seviyeye gelebileceğimi düşünüyorum. Bu nedenle federasyonun da planlamasıyla 2020'ye yoğun bir kamp ve yarışma programı ile hazırlanmam gerekiyor. Rio Olimpiyatları'nın daha çok benim için tecrübe olacağını düşünüyorum. Elimden geleni yapacağım ama esas hedefim 2020. Türkiye'de RS:X sınıfında tecrübeli antrenör maalesef yok, bu nedenle yurt dışından gelmesi gerekiyor."
#Basketbol
#Rio Olimpiyatları
#Rio Olimpiyatları nerede
8 yıl önce