ÖZGÜN HABERLER

2018 KPSS ön lisans sınav soruları cevapları

KPSS ön lisans sınavı sona erdi. Sınava giren memur adayları 2018 KPSS önlisans sınav soruları cevaplarının açıklanıp açıklanmadığını merak ediyor. Toplamda 60 soru sorulan sınavda KPSS soruları ve cevaplarının ne zaman açıklanacağı haberimizde.

Haber Merkezi Diğer

KPSS ön lisans sınavı bitti. 2018 KPSS önlisans sınav soruları cevaplarını haberimizde sizlerle paylaştık.

4 KASIM KPSS ÖN LİSANS SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS önlisans sınavına girecek olan memur adayları, KPSS başvurularını 28 Ağustos - 12 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirdiler. Başvurularını gerçekleştiren adaylar 4 Kasım 2018'de sınava girecekler ve böylece 2018 KPSS önlisans maratonu sona erecek.

4 Kasım KPSS önlisans soru ve cevaplarının ne zaman açıklanacağına dair resmi bir açıklama gelmedi. Sınav soru ve cevapları açıklandığında detaylar haberimizde sizlerle olacak! KPSS cevapları bir sonraki hafta ÖSYM ana sayfasında yayınlanacak ancak ÖSYM soruların sadece yüzde 10'unu yani 120 sorudan yalnızca 12 tanesini açıklıyor.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM'nin yaptığı açıklamaya göre KPSS sonuçları 29 Kasım’da açıklanacak.

2018 KPSS ÖNLİSANS KAÇ SORU SORULACAK?

Genel kültürden adaylara 27 tarih, 18 coğrafya, 9 vatandaşlık, 6 Türkiye ve Dünya ile ilgili toplam 60 soru sorulmaktadır.

Genel yetenekte ise türkçe ve matametik olmak üzere iki alandan toplam 60 soru adaylara yöneltilecektir.

KPSS PUANI NASIL HESAPLANIR?

0.5 x (Genel kültür + genel yetenek neti) + 40 ile -+5 puan farkla puanınızı hesaplayabilirsiniz.

Yorum

ÖNERİLEN VİDEO
Yetimlerin babası: Bahattin Yıldız
+

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.