Özgün Bedelli askerlik ücreti belli oldu

Bedelli askerlik ücreti belli oldu

Çeşitli nedenlerden dolayı zorunlu askerlik görevini yerine getiremeyen vatandaşlar bedelli askerlik imkanını değerlendiriyor. Her yıl güncellenen bedelli askerlik ücreti 2021 yılı içinde belli oldu. Peki, bedelli askerlik, dövizle karşılığı bedelli askerlik ücreti ne kadar oldu? Bedelli askerlik parası nereye nasıl ödenecek? İşte ayrıntılar.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
2021 Bedelli askerlik ücreti ne kadar oldu?
Bedelli askerlik ücreti yılın ilk yarısında 39 bin 788 lira olarak uygulanacak.

Geçen yılın ikinci yarısında 37 bin 70 TL olan bedelli askerlik ücreti 2021 yılının ilk yarısında 39 bin 788 TL olarak uygulanacak. Geçen yıl ocak–haziran döneminde 35 bin 54 TL olan bedelli askerlik ücreti son bir yılda yüzde 13.50 oranında arttı.

DÖVİZLE ASKERLİK NE KADAR OLDU?

Dövizle askerlik yapacak olanlar ise geçen yılın ikinci yarısında 5 bin 563 Euro öderken, bu yıl 4 bin 402 Euro ödeyecek. Böylece dövizle askerlik yapmak isteyenlere kurdaki artış nedeniyle 1161 Euro (10 bin 437 TL) indirim yapılmış oldu.

BEDELLİ ASKERLİK ÜCRETİ NEREYE NASIL YATIRILIR?

Bedelli askerlik uygulamasından yararlanacaklar 39 bin 788,64 Türk Lirası olarak belirlenen ücreti Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Halk Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası ile PTT Şubelerine veya mal müdürlüklerine yapılabilecektir. Kredi kartı ile bedelli askerlik ödemesi yapılmamaktadır.

e-Devlet bedelli askerlik yerleri sorgulama: Nerede askerlik yapacağım?
ÖZGÜN
e-Devlet bedelli askerlik yerleri sorgulama: Nerede askerlik yapacağım?6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.