Özgün 2022 ilave tediye ödemeleri ne zaman yatırılacak? İlave tediye ödeme tarihleri

2022 ilave tediye ödemeleri ne zaman yatırılacak? İlave tediye ödeme tarihleri

İlave tediye ödemeleri ne zaman yapılacak, tediye ne zaman yatacak? İlave tediye ödemelerinin yatırılacağı tarih merak ediliyor. 3 taksit olarak ödenen ilave tediye ödemelerinin ilk taksiti, geçtiğimiz yıl ocak ayında ödenmişti. 2022 ilave tediye ödemelerinin ne zaman hesaplara yatacağı merak kazandı. Peki, ilave tediye ödeme tarihleri belli oldu mu? İşte ayrıntılar...

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
2022 ilave tediye ödemeleri ne zaman yatırılacak? İlave tediye ödeme tarihleri
tediye

Yeni yılın başlangıcıyla birlikte bu yılki ilave tediye ödemeleri ne zaman yapılacak, tediye ne zaman yatacak diye merak ediliyor. İşte kamu işçilerinin aklındaki soruların yanıtı ile 2022 tediye tarihleri ve ücretleri…

2022 İLAVE TEDİYE ÖDEMELERİ NE ZAMAN?

İlave tediye 2022 ödeme tarihleri ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. 6772 sayılı Sayılı Kanun kapsamdaki işçilere geçtiğimiz yılın son ilave tediyesi 17 Aralık’ta yatırıldı. Yeraltı işlerinde çalışanların ikramiyelerinin tamamı ise 24 Aralık 2021'de hesaplara geçti.

2021 yılında 4 taksit halinde yatırılan tediye ödemelerinin ilki 29 Ocak tarihinde yatırıldı.

İLAVE TEDİYE ÖDEMESİ KİMLERE YAPILIR?

İlave tediye ödemelerini kimler alır, hangi kurumlar ilave tediye ödemesi yapar araştırılan bir konu oldu. 52 günlük ikramiye ödemeleri her işçiye verilmiyor.

6772 sayılı Devlet ve Ona Bağlı Müesseselerde Çalışan İşçilere İlave Tediye Yapılması Hakkındaki Kanunun içinde olan aşağıdaki kapsama giren kurumlardaki kadrolu kamu işçilerine ilave tediye ödemesi yapılır:

Sermayesinin yarısından fazlası devlete ait olan kurum ve kuruluşlar,

Kamu iktisadi teşekkülleri,

Genel ve katma bütçeli kurumlar,

Özel bütçeli idareler,

Belediye ve özel idareler "hizmet akdi" ile çalışan işçiler.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.