|

Ali Koç adaylığını resmen açıkladı! Ali Koç kimdir?

2018 yılında yapılması beklenen seçimler öncesinde Ali Koç resmen adaylığını açıkladı ve Aziz Yıldırım'a rakip oldu. Aynı zamanda Ali Koç, Fenerbahçe Derneği Başkanlığı görevini bıraktığını da duyurdu. Peki Ali Koç kimdir?

Yeni Şafak
09:07 - 22/09/2017 جمعہ
Güncelleme: 09:19 - 22/09/2017 جمعہ
IHA
Ali Koç, adaylığını resmen açıkladı
Ali Koç, adaylığını resmen açıkladı

Ali Koç, 2018 yılında yapılması planlanan Fenerbahçe seçimlerinde aday olduğunu resmen açıkladı. 1907 Fenerbahçe Derneği’nin 25. yıl kutlamaları balosunda konuşma yapan Koç, seçim hazırlıkları için 1907 Fenerbahçe Derneği Başkanlığı görevini bıraktığını söyledi. Peki Ali Koç kimdir?

1907 Fenerbahçe Derneği’nin kuruluşunun 25’inci yılı İstanbul Four Seasons Otel’de kutlandı. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen kutlamada spor, sanat ve iş dünyasından birçok önemli isim katıldı. Gecede kürsüye çıkan Ali Koç, 13 yıldır sürdürdüğü 1907 Fenerbahçe Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden ayrıldığını belirterek, "Başkanlığı bırakma nedenim 2018 Mayıs ayında yapılacak olan Fenerbahçe Spor Kulübü başkanlık seçimlerinin şeffaf bir ortamda yapılması. Sosyal medyada bana sahip çıkan, destek veren tüm taraftarlarımıza da teşekkür ediyorum" dedi.


ALİ KOÇ KİMDİR?

Ali Yıldırım Koç 2 Nisan 1967’de İstanbul’da doğdu, Türk iş adamı ve Rahmi Koç’un en küçük oğludur.

Londra’da Harrow School’dan mezun oldu. Rice University’den diplomasını aldı. Harvard University’de yüksek lisans yaptı. ABD’de çeşitli kuruluşlarda çalıştı ve Koç Holding yönetim kurulu üyesi kurumsal iletişim ve bilgi grubu başkanı oldu.[1] Ali Koç, Nevbahar Koç ile evli ve 2 çocuğu bulunmakta.

Ali Koç Fenerbahçe Spor Kulübü’nün eski yöneticisidir. Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesidir ve 1907 Fenerbahçe Derneği’nin başkanlığını yapmaktadır. 30 Mayıs 2015 tarihindeki Fenerbahçe Spor Kulübü olağan kongresinde bir sonraki kongrede başkan adayı olacağını açıklamıştır.

22 Şubat 2016 tarihinde Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanvekilliğine getirilmiştir.

Ali Koç aynı zamanda Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu üyelerindendir.

#Ali Koç
#Fenerbahçe
7 سال واپس