ÖZGÜN

Balıkesir’de meşe türleri belirlendi

Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğünde 2017 yılında 35 adet İşletme şefliğinin amenajman planları yenileme çalışmaları nedeniyle Türkiye de bulunan meşe türlerinin tespiti ile ilgili uygulamalı seminer yapıldı.

Haber Merkezi IHA

Balıkesir Orman Bölge Müdürü Metin Kırcı’nın Başkanlığında gerçekleştirilen seminerin sabahki ilk oturumunda Manyas Halk Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda Abbas Şahin tarafından sunu şeklinde detaylı bilgiler anlatıldı ve katılımcılar arasında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Oturumun öğleden sonraki bölümünde ise daha önceden belirlenen tatbikat sahalarına gidilerek çeşitli meşe türlerinin üzerinde örnekler ile meşelerin tanınma özellikleri anlatıldı. Meşe türlerinin gövde özellikleri, yaprakları, dal ve meyve özellikleri anlatılarak meşe türleri konusunda detaylı bilgiler aktarıldı. Seminerin son bölümünde konuşan Bölge Müdürü Metin Kırcı “Burada edindiğimiz bilgilerin gelecek nesillere gelecek kuşaklara daha güzel ormanlar daha verimli ormanlar bırakılması adına faydalı olacağını düşünüyorum. Bütün katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.


Balıkesir Orman Bölge Müdürü Metin Kırcı’nın Başkanlığında gerçekleştirilen seminere Marmara Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Başmühendisi Abbas Şahin, Orman İdaresi ve Planlama Şube Müdürlüğü, Silvikültür Şube Müdürlüğü, Amenajman Rehberlik ve Denetim Başmühendisliği, Amenajman İhalelerini alan firmaların Başmühendisleri ve Mühendisleri, İşletme Müdür Yardımcıları, İşletme Şefleri, 2. Amenajman Başmühendisliği, 9. Amenajman Başmühendisliği katıldı.

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.