Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Özgün Bitcoin ve Etherium ne kadar Kripto paralardan rekor üstüne rekor

Bitcoin ve Etherium ne kadar: Kripto paralardan rekor üstüne rekor

Gelen kurumsal alımlarla hızla yükselen Bitcoin 48,049 dolarlık tarihi yüksek düzeye tırmanırken, ikinci sıradaki Ether de, son 24 saatlik sürede yüzde 8.0'den çok artışla 1,800 dolarlık rekor düzeyi gördü. 9 şubat ve son 1 ayda Bitcoin ve Etherium fiyatı ne oldu? Grafik nasıl seyretti? İşte tüm bu sorunların yanıtları.

Haber Merkezi DHA
Bitcoin ve Etherium ne kadar: Kripto paralardan rekor üstüne rekor
Bitcoin ve Ether rekor kırdı.

Bitcoin'deki son tırmanışı, elektrikli araç üreticisi Tesla'nın, "nakit varlığının esnekliğini artırarak, çeşitlendirmek ve getirilerini maksimize etmek amacıyla" toplam 1.5 milyar dolarlık Bitcoin aldığını açıklaması oldu.

Bitcoin'i yüzde 25'ten çok artışla yeni rekor düzeylere taşıyan bu büyük alım, kripto para piyasalarının ikinci en yüksek hacmine sahip Ether'in haftalık artışı yüzde 18.5'e ulaşırken, birimin yıllık bazda artışı da yüzde 684'ü buldu.

Tesla toplamda 1.5 milyar dolarlık Bitcoin aldığını duyurdu
TEKNOLOJİ
Tesla toplamda 1.5 milyar dolarlık Bitcoin aldığını duyurdu

Bitcoin son 24 saatte yüzde 23.93 artışla 48,049.91 dolara yükseldikten sonra, günlük yüzde 13.15 artışla 46,216.62 dolara, Ether de, 1,800 doları gördükten sonra yüzde 2.60 artışla 1,734.83 dolara döndü.

9 ŞUBAT'TA BİTCOİN NE KADAR OLDU?

Bitcoin, gün içerisinde 48,049'a kadar yükseldi.

9 Şubat Bitcoin fiyatı
9 Şubat Bitcoin fiyatı


1 aylık Bitcoin fiyatı
1 aylık Bitcoin fiyatı


9 ŞUBAT'TA ETHERIUM NE KADAR OLDU?

Etherium, son 24 saatlik sürede yüzde 8.0'den çok artışla 1,800 dolarlık rekor düzeyi gördü

9 Şubat Ether fiyatı
9 Şubat Ether fiyatı
1 aylık Etherium fiyatı
1 aylık Etherium fiyatı


KRİPTO PARA NEDİR?

Crypto ve currency kelimelerinin bir araya getirilmesiyle yaratılmış olan cryptocurrency deyimi kripto (şifreli) para anlamına geliyor. Kripto para; internet aracılığıyla kullanılan, hiçbir merkezi otoriteye ya da aracı kuruma bağlı olmayan, sanal para birimini ifade ediyor. Kripto paralar ancak belirli şifreler kullanılarak yerleştirildiği sanal cüzdanlardan yine şifreler aracılığıyla çıkarılıp kullanılabildiği için bu adı taşıyorlar. Kripto para birimleriyle kişiler ya da kurumlar tıpkı gerçek parayla yaptıkları gibi harcama yapabiliyor ya da para kabul edebiliyor.

Piyasada bugün itibariyle binden fazla kripto para çeşidi var. Bu paraların bazıları şunlar: Bitcoin. Ethereum, Ripple, Litecoin, Dash, Monero, Neo, Nem. Sanal olmaları yalnızca bilgisayar sisteminde kayıtlı olmasından kaynaklanıyor. Yani bu para birimleri Dolar gibi, Euro gibi TL gibi basılı halde fiziksel olarak bulunmuyor.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.