Dünya BMden Afganistanda düzenlenen terör saldırısına kınama

BM'den Afganistan'da düzenlenen terör saldırısına kınama

Birleşmiş Milletler (BM), Afganistan’ın Kandahar vilayetinde bir camiye yönelik bombalı saldırıyı kınadı. Kandahar'da Şii topluluğuna ait Fatimiyye Camisi'nde, cuma namazı sırasında 2 intihar bombacısının düzenlediği saldırıda 47 kişi hayatını kaybetmiş, 200'den fazla kişi yaralanmıştı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Afganistandaki cami saldırısını kim yaptı?
Fatimiyye Camisi'ne düzenlenen saldırıda 47 kişi hayatını kaybetmişti.

BM Genel Kurul Başkanlığı sözcüsü Monica Groelli, Genel Kurul Başkanı Abdullah Şahid’in düzinelerce insanın ölümüne sebep olan saldırıyı şiddetle kınadığını belirtti.

  • Groelli, Şahid'in saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınlarına taziyelerini ilettiğini ve yaralılara acil şifa dileğinde bulunduğunu aktardı.

Afganistan'da Şii topluluğa ait bir camiye çifte canlı bombalı saldırı: Ölü sayısı 62'ye  yükseldi
DÜNYA
Afganistan'da Şii topluluğa ait bir camiye çifte canlı bombalı saldırı: Ölü sayısı 62'ye yükseldi

Saldırıyı 2 intihar bombacısı düzenledi

Kandahar'da Şii topluluğuna ait Fatimiyye Camisi'nde, cuma namazı sırasında 2 intihar bombacısının düzenlediği saldırıda 47 kişi hayatını kaybetmiş, 200'den fazla kişi yaralanmıştı.

Dışişleri Bakanlığından Afganistan'da camiye düzenlenen saldırıya kınama
GÜNDEM
Dışişleri Bakanlığından Afganistan'da camiye düzenlenen saldırıya kınama
  • Ülkede geçen hafta da Kunduz vilayetinde bulunan bir camiye bombalı saldırı düzenlenmiş, 46 kişi hayatını kaybetmişti. Kunduz'daki saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlenmişti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.