Dünya Alçaklar Mescid-i Nebeviye saldırdı

Alçaklar Mescid-i Nebevi’ye saldırdı

Suudi Arabistan dün 3 ayrı intihar saldırısına sahne oldu. İlk saldırıda ABD'nin Cidde Başkonsolosluğu hedef alındı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Alçaklar Mescid-i Nebevi’ye saldırdı
Suudi Arabistan İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, gece saat 02.15'te, konsolosluğun bulunduğu Filistin Caddesi'ndeki Dr. Süleyman Hastanesinin otoparkında, güvenlik güçlerinin bir kişinin hareketlerinden şüphelendikleri ve güvenlik kontrolü yapmak için harekete geçilince saldırganın üzerindeki bombayı patlattığı belirtildi. Olayda saldırganın öldüğü ve 2 polisin yaralandığı aktarıldı.

SON SALDIRI KATİF KENTİNDE

İkinci saldırı ise Medine'de, Peygamber Efendimiz'in (SAV) kabrinin de bulunduğu Mescid-i Nebevi yakınındaki bir güvenlik noktasına düzenlendi. Akşam ezanından hemen sonra meydana gelen saldırıda, saldırganın yanı sıra 2'si sivil 6 kişinin hayatını kaybettiği, 10 kişinin yaralandığı açıklandı. Saldırganın hedefinin Mescid-i Nebevi olduğu belirtildi. Saldırının hangi örgüt tarafından düzenlendiğine ilişkin açıklama yapılmadı. Son saldırı ise Katif kentinde Şeyh Ferec El-Amran Camisi'ne düzenlendi. 2 intihar eylemcisinin üzerindeki bombaları patlattığı, saldırıda canlı bombalardan başka ölü ve yaralının olmadığı ifade edildi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.