Dünya Almanyadan FETÖye 10 milyon euroluk destek

Almanya'dan FETÖ'ye 10 milyon avroluk destek!

Almanya'dan FETÖ'ye 10 milyon euroluk destek

FETÖ, Berlin’de "dinler arası diyalog" yalanıyla 43 milyon euroluk kilise, sinagog ve cami yaptıracak. Alman hükümetinin 10 milyon euro yardım sözü verdiği skandal projeye Berlin’de yaşayan Müslümanlar tepki gösterdi.

Haber Merkezi IHA
Almanya Başbakanı Angela Merkel Brüksel'deki AB liderler zirvesine katıldı. (Fotoğraf: Reuters)
Almanya Başbakanı Angela Merkel Brüksel'deki AB liderler zirvesine katıldı. (Fotoğraf: Reuters)

Terör örgütü FETÖ, Almanya’nın başkenti Berlin’de 43 milyon euroluk kilise, sinagog ve cami yaptıracak.

Alman hükümetinin 10 milyon euro yardım sözü verdiği projeyle ilgili olarak Berlin’de yaşayan Müslümanlar tepki gösterdi. Alman hükümetinin projeye şartlı olarak 10 milyon euroluk mali kaynak sözü vermesine tepki gösteren AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, "Fethullah Gülen’in içinde yer aldığı bir projenin Alman vergi mükelleflerinin parasıyla desteklenmesi skandaldır" açıklamasında bulundu.

15 Temmuz darbe girişiminde başarısız olunca Almanya’yı örgütün üssü seçerek faaliyetlerini yürütmeye devam eden FETÖ terör örgütünün Berlin’de kurduğu "Forum Dialog" isimli oluşumun dahil olduğu ve "House of One" vakfının bünyesinde yapılacak olan 43 milyonluk proje için FETÖ yandaşlarının para toplayarak projeye aktarmaları tepkilerle karşılandı. "House of One" projesinde haham Andreas Nachama, Protestan papaz Gregor Hohberg ve Forum Dialog’dan Kadir Sancı yer alıyor.

FETÖ’nün gizli Almanya zirvesi
GÜNDEM
FETÖ’nün gizli Almanya zirvesi

14 bin FETÖ'cü
Almanya'da
GÜNDEM
14 bin FETÖ'cü Almanya'da

Öksüz de o listede
GÜNDEM
Öksüz de o listede

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.