Dünya Amazonun kurucusu Jeff Bezos uzaya gidiyor

Amazon'un kurucusu Jeff Bezos uzaya gidiyor

Amazon'un kurucusu Jeff Bezos uzaya gidiyor. Bezos Instagram'dan yaptığı açıklamada, "5 yaşımdan beri uzaya gitmenin hayalini kuruyorum. 20 Temmuz'da kardeşimle birlikte yola çıkacağım. En iyi arkadaşımla birlikte en büyük macera" ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Amazonun kurucusu Jeff Bezos uzaya gidiyor
Jeff Bezos

Amazon'un kurucusu Jeff Bezos uzaya gideceği tarihi açıkladı. Bezos sahibi olduğu uzay turizmi şirketi Blue Origin’in insanlı ilk uzay uçuşunda kardeşi ile birlikte yer alacağını açıkladı.

EN BÜYÜK HAYALİM

Sputnik'te yer alan habere göre Bezos Instagram'dan yaptığı açıklamada, "5 yaşımdan beri uzaya gitmenin hayalini kuruyorum. 20 Temmuz'da kardeşimle birlikte yola çıkacağım. En iyi arkadaşımla birlikte en büyük macera" dedi.

BU DENEYİMİ YAŞAYAN İLK MİLYARDER OLACAK

Blue Origin’in New Shepard isimli uzay mekiğinin 20 Haziran’da ilk yörüngealtı uçuşunu gerçekleştirmesi bekleniyor. Eğer her şey planlandığı gibi giderse, Bezos, roket teknolojisinde bir yolculuk deneyimi yaşayan ilk milyarder olacak.

Amazon'da sürpriz karar: Jeff Bezos görevinden ayrılıyor
EKONOMİ
Amazon'da sürpriz karar: Jeff Bezos görevinden ayrılıyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.