Dünya Atinada siyasi deprem

Komşuda siyasi deprem

Atina’da siyasi deprem

Yunanistan ile Makedonya arasındaki isim anlaşması Atina’da hükümeti sarstı. Savunma Bakanı ve hükümetin küçük ortağı ANEL Partisi’nin başkanı Kammenos istifa etti ve koalisyondan ayrılacaklarını duyurdu. Bakanlığa Genelkurmay Başkanı Apostolakis getirildi. Çipras ise yeni güvenoyu arayacak.

Haber Merkezi Yeni Şafak
ANEL Partisi Başkanı Panos Kammenos
ANEL Partisi Başkanı Panos Kammenos

Makedonya Parlamentosu'nun cumartesi günü yapılan oylama sonucu ülkenin isminin "Kuzey Makedonya" olarak değiştirilmesini onaylaması Yunan hükümetini sarstı.

Yunanistan Savunma Bakanı ve hükümetin küçük ortağı Bağımsız Yunanlar (ANEL) Partisi Başkanı Panos Kammenos istifa ettiğini ve koalisyon hükümetinden ayrılacaklarını açıkladı. Kammenos, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile yaklaşık yarım saatlik görüşmesinin ardından Başbakanlık binası önünde gazetecilere açıklamada bulundu.

  • Yaklaşık 4 yıldır 'milli birlik hükümetinde' yer alarak ülkeyi memorandumlardan çıkardıklarını ifade eden Kammenos, "Makedonya'nın ismi konusunda bu iş birliğinin devam edemeyeceğini Başbakan'a söyledim. Hükümette kalamayız" dedi.

ANEL'in hükümetten çekilmesi ile Yunanistan'da erken seçim ihtimali belirdi.

Otonun kilosu
9,5 dolar oldu
EKONOMİ
Otonun kilosu 9,5 dolar oldu

Palu ailesine 6 tutuklama
GÜNDEM
Palu ailesine 6 tutuklama

Çamlıca camii gün sayıyor
HAYAT
Çamlıca camii gün sayıyor

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.