Dünya Avrupadaki Türkler dava açacak

Avrupa’daki Türkler dava açacak

Avrupa’da yaşayan Türkler, AP’de Türk bayrağını yırtan ırkçı Yunan vekil Ioannis Lagos hakkında dava açacak. Uluslararası Demokratlar Birliği’nin (UID) Viyana Başkan Yardımcısı Mustafa Yıldız, “Brüksel ve Viyana’da bireysel olarak suç duyurusunda bulunan arkadaşlarımız var. UID olarak diğer bölgelerde teşkilatlarımız suç duyusunda bulunacak” dedi.

Abone Ol Google News
Yasemin Asan Yeni Şafak
Avrupa’daki Türkler dava açacak
Ioannis Lagos

Avrupa Parlamentosunda Türk bayrağını yırtan ırkçı Yunan vekil Ioannis Lagos hakkında Avrupa’da yaşayan Türkler, “Türk bayrağını alenen aşağılama” nedeniyle suç duyurusunda bulunacak. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün Lagos ile ilgili Avrupa’daki vatandaşlara yaptığı çağrı karşılık buldu. Brüksel’deki AP oturumunda Türk bayrağına saldıran ırkçı Yunan vekil loannis Lagos hakkında Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) harekete geçti. Viyana UID Başkan Yardımcısı Mustafa Yıldız, ırkçı vekil Lagos hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirterek, “Irkçı vekilin Türk bayrağını ve Türk milletini aşağılaması, Avrupa’da yaşayan Türklere karşı agresif tutum ve ayrıştırmasından dolayı suç duyurusunda bulunacağız” dedi. Yıldız, “Bireysel olarak Brüksel ve Viyana’da suç duyurusunda bulunan arkadaşlarımız var. UID olarak bu hafta diğer bölgelerdeki teşkilatlarımız da suç duyusunda bulunacak” diye konuştu. Yıldız, “Yunan bir vekil, Avrupa Parlamentosunda kutsal bayrağımızı, bizim için namus arz eden bayrağı yırtabiliyor. Bu tür olaylara karşı önlem alınması gerekir” dedi.

230 BİN TÜRK ADINA ŞİKAYETTE BULUNACAĞIZ

Belçika'daki halk istediği için kendilerinin de bir şemsiye olarak suç duyurusunda bulunacaklarını belirten Belçika UID Başkanı Basir Hamarat, "Belçika'da yaşayan 230 bin Türk'ün adıyla UID olarak şikayette bulunuyoruz. Türkiye devletinin Avrupa'da değerini düşürmek için yapılan bir provakasyon. Bu provakasyon içinde suç duyurusunda bulunacağız. Kutsal olan, değerli olan Türk bayrağımızın yırtılması, buradaki halk için acıların en büyüğü ve kabul edilemez"dedi.

Türk bayrağını yırtan küstah Yunan vekile Erdoğan ve Bahçeli gerekli cevabı yıllar önce vermişti
OYNAT 00:58
Türk bayrağını yırtan küstah Yunan vekile Erdoğan ve Bahçeli gerekli cevabı yıllar önce vermişti
Yunanistan'ın Avrupa Parlamentosu Milletvekili Ioannis Lagos meclis kürsüsünde Türk bayrağı yırttı. Yapılan bu çirkin saldırı akıllara Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104. Yılı Töreni'ndeki konuşmasıyla, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 28 Şubat 2017'deki MHP TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı çıkışı akıllara getirdi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.