Dünya Avrupayı Orbanla yöneteceğiz

‘Avrupa’yı Orban’la yöneteceğiz’

Avrupa'da sağ partiler oylarını artırarak hükümetlerde kendilerine yer bulmaya başlamışken, yönetimdeki sağ partiler de birbirlerine destek açıklamaları yapıyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
İtalya, Macaristan’a destek verdi.
İtalya, Macaristan’a destek verdi.

İtalya Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Matteo Salvini, Avrupa Parlamento'su (AP) hakkında yaptırım prosedürü açılması çağrısı yapan raporu onaylayan Macaristan’a destek verdi. İtalyan ANSA ajansının haberine göre, Salvini Avrupa Birliği (AB) Güvenlik ve Göç Toplantısı’na katılmak için bulunduğu Avusturya’nın başkenti Viyana’da gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Salvini, gelecek sene yapılacak AP seçimlerine atıfla “Eminim ki birkaç ay içinde (Macaristan Başbakanı) Viktor Orban’la birlikte kendimizi Avrupa’yı yönetirken bulacağız. Macaristan hükümetine ve halkına yönelik yaptırımlar siyasi bir eylem, değişmeyi kabul etmeyen sol görüşlü Avrupa’nın bir çılgınlığı” ifadelerini kullandı.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.