Dünya Azerbaycan Türkiyenin Doğu Akdenizdeki faaliyetlerini destekliyoruz

Azerbaycan: Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerini destekliyoruz

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Cumhurbaşkanlığı Dış Politika Daire Başkanı Hikmet Hacıyev, Azerbaycan’ın Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerini koşulsuz desteklediğini ifade etti.

Haber Merkezi İHA
Oruç Reis'in araştırma faaliyetleri devam ediyor.
Oruç Reis'in araştırma faaliyetleri devam ediyor.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Cumhurbaşkanlığı Dış Politika Daire Başkanı Hikmet Hacıyev, Azerbaycan’ın Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerine ilişkin açıklama yaptı.

"TÜRKİYE'NİN DESTEKLERİNİ TAKDİR EDİYORUZ"

Haciyev, "Öncelikle şunu vurgulamak isterim ki, Ermenistan’ın Tovuz’da yaptığı provokasyonlarda Türkiye’nin Azerbaycan’a verdiği emsalsiz desteği, ülkemizde yapılan ortak askeri tatbikatlar ve Türkiye Savunma Bakanı başta olmakla üzere Azerbaycan’a gelen komutanların ziyaretini çok takdir ediyoruz. Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in Savunma Bakanı başkanlığındaki heyeti kabul ederken vurguladığı gibi, dünyada Azerbaycan ve Türkiye kadar yakın ve bir birine bağlı başka bir ülke yok” dedi.

"DOĞU AKDENİZ'DE TÜRKİYE'Yİ KOŞULSUZ DESTEKLİYORUZ"

Azerbaycan ve Türkiye’nin bir birine her zaman yakın olduğunu vurgulayan Hacıyev, "Mutlu ve kederli günlerimizde biz her zaman bir birimizin yanındayız. Azerbaycan, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki faaliyetlerini koşulsuz olarak desteklemektedir. Türkiye bölgede haklarını ve çıkarlarını uluslararası hukuk çerçevesinde korumaktadır” diye konuştu.

Ermenistan'ı sahneye sürenlerin hedefinde Türkiye var
OYNAT 00:00
Ermenistan'ı sahneye sürenlerin hedefinde Türkiye var
Azerbaycan ile Ermenistan arasında uzun yıllardır cereyan eden çatışmalar ilk kez Dağlık Karabağ'da değil, Tovuz bölgesinde yaşandı. Bu bölge Türkiye ile Azerbaycan arasındaki enerji nakil hatları açısından son derece stratejik öneme sahip. Türkiye'nin özellikle Libya, Suriye, Doğu Akdeniz ve Ege'de hakimiyet alanını genişletmesinin bazı küresel aktörleri rahatsız ettiği biliniyor. Ermenistan'ın son saldırılarının ise Türkiye'ye yeni bir cephe açma girişimi olarak değerlendiriliyor. Gelişmelerin perde arkasını Çatışma Hattı'nın dördüncü bölümünde anlattık:


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.