Dünya Başbakan Yıldırım Engelleri kaldıralım

Canlı: ​Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye-Belarus İş Forumu'nda konuşuyor

Başbakan Yıldırım: Engelleri kaldıralım

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye-Belarus İş Forumu'nda yaptığı açıklamada, "İki ülke arasında hava trafiğini daha da artırmak lazım. Ticaretin büyümesinin önündeki engelleri çok daha düşük seviyelere geriletebiliriz" ifadelerini kullandı.

Yeni Şafak
Başbakan Binali Yıldırım, Belarus'ta.
Başbakan Binali Yıldırım, Belarus'ta.

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye-Belarus İş Forumu'nda konuştu.

Başbakan Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

"İki ülke arasında hava trafiğini daha da artırmak lazım. Ticaretin büyümesinin önündeki engelleri çok daha düşük seviyelere geriletebiliriz. Ticaret ve ekonomi esastır. Ulaşım, lojistik, ticaret için bir araçtan ibaret değildir.

Türkiye'nin özelleştirmede çok ciddi tecrübeleri var. Bütün bu tecrübeleri Belarus'la paylaşabiliriz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 üniversiteye rektör atadı
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 üniversiteye rektör atadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 üniversiteye rektör atadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca Yükseköğretim Kanunu'nun ek 1'inci maddesi uyarınca, mütevelli heyetinin teklifi ve YÖK'ün kararı üzerine, Antalya AKEV Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayati Aktaş'ı rektörlük görevinden aldı.
Trump'tan Kuzey Kore'ye: Gerekirse ordumuz hazır
Dünya

Trump'tan Kuzey Kore'ye: Gerekirse ordumuz hazır

ABD Başkanı Trump, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile planlanan zirveyi iptal kararının ardından yeni bir mesaj verdi. Trump, Kim Jong-un açık kapı bırakarak "General Mattis ve genelkurmay başkanı ile görüştüm; eğer gerekirse ordumuz hazırdır" dedi.
En güzel Cuma mesajları
Gündem

En güzel Cuma mesajları

En anlamlı ve güzel Cuma mesajları sizler için hazırladık. Müslümanlar için büyük bir öneme sahip mübarek Cuma günlerinde vatandaşlar birbirlerine Cuma mesajı atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Haberimizde güncel, anlamlı, resimli güzel Cuma mesajları ve dualarını bulabilirsiniz. İşte sizler için derlediğimiz SMS olarak gönderebileceğiniz, Facebook, Twitter, sosyal medyada paylaşabileceğiniz anlamlı ve en güzel Cuma mesajları...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emeklilik müjdesi
Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emeklilik müjdesi

AK Parti'nin seçim beyannamesini açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan polis, öğretmen, hemşire ve din görevlileri için emeklilik ek göstergelerinin 3600'e çıkarılacağının da müjdesini verdi.
Bu halde yaşamaz dediler: Görenleri şaşkına çeviriyor
Gündem

Bu halde yaşamaz dediler: Görenleri şaşkına çeviriyor

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde, doğum sırasında çenesini kaybeden ve beslenme sorunu nedeniyle "yaşamaz" denilen dana 15 ay içerisinde 600 kiloya ulaşınca, satın almak isteyenler sıraya girdi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.