Dünya Birileri DEAŞı sahaya sürüyor

Birileri DEAŞ’ı sahaya sürüyor

Küresel ölçekte İslam nefretini yönlendiren akıl, Yeni Zelanda’daki vahşetin ardından şimdi de terör örgütü DEAŞ’ı sahneye sürmeye çalışıyor. İslam dünyasını karıştırma amaçlı proje örgüt DEAŞ, camiye saldırıya misilleme olarak artık kilise ve sinagogları hedefleyeceklerini açıkladı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
DEAŞ'lı bir teröriste ait üzerinde 'intikam' mesajları bulunan silah.
DEAŞ'lı bir teröriste ait üzerinde 'intikam' mesajları bulunan silah.

Küresel ölçekte İslam nefretini yönlendiren akıl, Yeni Zelanda'daki vahşetin ardından yeni bir oyun sahneleme hazırlığında. Silahının üzerine yazdığı ifadelerle 'Osmanlı', 'Türkler', 'Erdoğan', 'Ayasofya', 'İstanbul' vurgusu yaparak Müslümanları tehdit eden Brenton Tarrant'ın eyleminin ardından, İslam dünyasını karıştırma amaçlı kurulmuş DEAŞ da harekete geçmekte gecikmedi. ABD ile İsrail'in Suriye ve Irak topraklarını işgalleri için gerekli ortamı hazırlayan, bugünlerde ise bizzat Pentagon tarafından Afganistan'a taşınan DEAŞ, Suriye'de elinde tuttuğu son köyden mesaj verdi. Deyrizor güneyindeki Baguz'da çekildiği iddia edilen ve terör örgütüne yakın haber sitelerince de paylaşılan fotoğrafta, silahının üzerinde 'intikam' mesajları yazan bir DEAŞ'lı görülüyor. Fotoğrafla birlikte yayınladığı bildiride, Yeni Zelanda'da camiye saldırıya misilleme olarak artık kilise ve sinagogları hedefleyeceklerini kaydeden DEAŞ, kendisini yöneten güçlerin bundan sonraki planını da açığa vurmuş oldu. Dini kisveli bir savaşın körüklenmesinde aparat olarak kullanılacak DEAŞ, dünya genelinde 'birlikte yaşama' kültürünü yok etmeyi ve insanların başkalarına karşı nefretini körüklemeyi amaçlıyor. Teröristlerin 'kilise ve sinagoglara saldırı' mesajı sonrası bu mabedlerde güvenlik önlemlerinin artırılması bekleniyor.

Katili aklama çabası
DÜNYA
Katili aklama çabası

Hiçbiri ceza almadı
DÜNYA
Hiçbiri ceza almadı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.