Dünya Birinci sanığa üst düzey protokol

Birinci sanığa üst düzey protokol

“Dünya Ehl-i Beyt Cemiyeti” toplantısına katılmak için cuma günü İran'ın başkenti Tahran'a giden Irak eski Cumhurbaşkanı Yardımcısı Nuri el-Maliki'ye, İran hükümeti tarafından cumhurbaşkanı yardımcısı protokolü uygulandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Birinci sanığa üst düzey protokol
İran'ın resmi haber ajansı IRNA'nın da Irak'ta Dava Partisi Genel Başkanlığı dışında bir sıfatı bulunmayan Maliki için Cumhurbaşkanı Yardımcısı unvanı kullanması dikkati çekti. Irak'ta başbakanlık da yapan Nuri el-Maliki, görev yaptığı dönemde mezhep çatışmalarını alevlendirmekle ve Musul'u IŞİD'e teslim etmekle suçlanıyor. Musul'un IŞİD'in eline geçme nedenlerini araştıran komitenin hazırladığı rapor, meclisteki oylamanın ardından Irak Birleşik Mahkemesi ve bağımsız bir kurul olan “Dürüstlük Komisyonu'na gönderildi. Musul'un geçen yıl 10 Haziran tarihinde IŞİD'in eline geçmesinde ihmal ve kusuru olduğu gerekçesiyle Maliki raporda “birinci sanık” olarak anılıyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.