|
Dünya

Cameron'dan istifa kararı

İngiltere Başbakanı David Cameron, halkın referandumdan 'hayır' kararını almasının ardından ilk kez konuştu. Kaybettiğini söyleyen Cameron, "Ekim ayında istifa edeceğim, AB'den ayrılma sürecini yeni bir başbakan yürütmeli" dedi.

Yeni Şafak
10:23 . 24/06/2016 Cuma
Yeni Şafak
Cameron, Ekim ayında koltuğu bırakacağını açıkladı.

Cameron, Ekim ayında koltuğu bırakacağını açıkladı.

İngiltere Başbakanı David Cameron, referandum sonrası yaptığı ilk konuşmada istifa edeceğinin sinyallerini verdi.Cameron istifa edeceğini şu sözlerle duyurdu;"Ben de dahil, kaybeden herkes, halkın kararına saygı duymalı. İngiltere'nin AB ile daha güçlü olduğunu düşünüyordum. AB'den ayrılma sürecini yeni bir başbakan yürütmeli. Ben İngiltere'nin AB'siz de güçlü olabileceğini düşünüyorum"
'Taze bir liderliğe ihtiyaç var'


Çalışma ofisi "Downing Street" te konuşan Cameron, "Verilen karar taze bir liderliğe ihtiyaç duyuyor. Benim için ülkemin başındaki kaptan olmamanın doğru bir karar olduğunu düşünüyorum" ifadelerini kullandı.İngiltere Başbakanı David Cameron, AB referandumunda AB'den ayrılma kararının çıkmasının ardından ekimdeki parti kongresinde görevi bırakacağını da açıkladı.İngiliz Dışişleri Bakanlığı, bugün referandum sonuçlarının açıklanmasının ardından Cameron'un görevine devam edeceğini ve istifanın söz konusu olmadığını açıklamıştı. Cameron'un istifa kararı, Dışişleri'nin bu açıklamasından sadece bir kaç saat sonra geldi.
#İngiltere
#Cameron
7 yıl önce
default-profile-img